TERAZİ (LİBRA) TAKIMYILDIZI

Gökyüzünde Terazi-Yılancı-Akrep Takımyıldızları yan yana bulunur

Bir sabit yıldız, başka yıldızlarla (gökyüzündeki komşularıyla) gruplanarak takım yıldızı oluştururlar.

Takım yıldız ve burç kavramı tamamen birbirlerinden farklıdır. Örneğin terazi burcundaki yıldızlar ve terazi takım yıldızı farklıdır. Öncelikle bunu algılamak çok önemli.

Böylece takım yıldız, içindeki sabit yıldızlarla bir arada farklı anlam kazanır. Bu neden önemli? Çünkü gerçek bilgi mitosuyla, astrolojik anlamıyla takım yıldızın içinde gizlidir.

TERAZİ TAKIM (LİBRA) YILDIZ Gökyüzündeki adaletin gerçek terazisi:

Bu göksel gruplardan bir takım yıldız olan Terazi (Libra takımyıldızı) çok önemlidir.

Terazi klasik astrolojide ilişkiler, evlilik, ortaklık konularını içerir. Ancak işin içine ezoterik astroloji ve karma girdiğinde daha derin konularla karşılaşırız.

Geçekte, ezoterik ve okült astrolojide terazi burcu karma ve yargı burcudur. Adalet burcudur. İyi karma ve kötü karma burcudur. “YARGI, ADALET, DENGE” yi sembolize eder.

Terazi (Libra) Takım Yıldızı akrep burcundaki bazı sabit yıldızların bir araya gelmesi ile oluşur.

-ZUBEN ELGENUBI 15.05 Alpha Libra, South Scale. Kiffa Australis “Güney Pençesi”

-ZUBEN EL AKRIBI 15.17 Delta Libra

-ZUBEN HAKRABI 18.46 Nu Libra “Akrebin makası”

-ZUBEN EL SCHEMALI 19.22 Beta Libra, North Scale “Kuzey Pençesi” dir

-ZUBEN EL AKRAB  25.08 Gamma Libra “Akrep Pençesi”

Eğer bu derecelerde gezegenleriniz varsa karmanızda adalet ve yargı ile ilgili önemli bir misyonunuz var demektir. Ancak bu misyon biraz karanlıktır. Karmik alacaklı ya da karmik borçlusunuz demektir. Anlaşılması zordur. Bu gezegenler retro olsa da olmasa da alacak verecek ile alakadır.

Burada en önemli iki yıldızdan göksel iki yargıcı Zuben El Schemali  (Kuzey Pençesi) ve Zuben El Genubi (Güney Pençesi) gösterir. Aradaki yıldızlar ise detayları verir. 

Karma etki tepki yasasına göre çalışır. Aslında basit. Geçmiş yaşamlarda iyilik de kötülük de bu hayata yansır.

Gerçekte çok iyi bir insan olabilirsiniz. Ama başınıza ummadık belalar gelebilir. Belki de gerçekte kötü birisiniz. Kim bilir belki size yapılanların intikamını almakla görevlisinizdir.

En zoru da eşek arısı olup, kendini bal arısı zannetmektir. Yani karmik olarak cezalandırma göreviniz vardır. Siz ise bunu yapmak istemezsiniz ve bu yüzden sürekli dayak yersiniz çevrenizden. İş gerçekten çok derindir.

Bu bölgede akrepteki bir gezegen, bulunduğu dereceye, yaptığı açılara göre dikkatli analiz edilmelidir. Ayrıca kavuşum dışında, paralel kontraparalel açıları da incelenmelidir.

Terazi takım yıldızı, gökyüzünde Akrep takımyıldızı ve Yılancı takım yıldızı ile bir arada bulunur. Akrebin ve yılanın zehiri ile şifası arasında denge görevi görür. Bu zehir öldürücü mü yoksa şifalandırıcı mı? Buna göksel yargıç (Terazi) karar verir. Tüm gizem burada aslında…

Hilal Çetinkaya

Oğuzhan Ceyhan ders notları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir