NEDEN ASTROLOJİ?

“Ben inanmam,bilirim…”

Carl Gustav Junk

 

Sevgili hocam Oğuzhan Ceyhan’a teşekkürlerimi sunuyorum. Bana yeni bir dünyanın kapılarını açmaya vesile olduğu için .Ayrıca sevgili Astrolog Sinem Leyla’ya, beni yazı yazmaya teşvik eden motivasyonu için de teşekkür ederim.

Onun dışında beni anlamaya çalışan sevgili ailem, arkadaşlarıma ve takipçilerime astronominin psikoloji ve felsefe ile harmanlanarak oluşan astroloji bilimini öğrenmeye çalıştığımızı, insanlığa unutturulmuş kadim bilgilerle,  İbnü’l Arabi ve Erzurumlu İsmail Hakkı’dan İbn-i Sina’ya, Aristo’dan Platon’a, Nostradamus’tan Babavanga’ya kadar insanlık tarihinde yer alan bilim adamı, kahin ,filozof ve sufilerin ilgi alanları ile uğraştığımızı ve hayatın anlamını aradığımızı söyleyebilirim.

Kısacası falcı değiliz.

Çeşitli matematiksel tekniklerle gökyüzündeki gezegen, asteroit ve yıldızlar arasındaki açısal hesaplamalar bize gelecekteki olasılıklar ya da potansiyeller hakkında bilgi veriyor.

Kader ile potansiyel olasılık arasındaki bağlantıyı çözmeye çalışıyoruz.

Kontrol edemediğiniz her dürtü ve kötülük kadersel bir probleme sebebiyet verir. İç güdüyü kontrol edemiyorsan, farkındalığın yoksa, korteksin dışına çıkamamışsan, idrak seviyen düşük ise o zaman şu basit olay meydana gelir: Bir gezegenin etki alanı, yani dürtü, kaderin olur.

Doğum haritası bize bu ilkel dürtünün kaynağını gösterir. Haritadaki zayıf yönlerimizi kuvvetli yeteneklerimizle dengeleyebilirsek, farkındalığımızı arttırarak haritamızın üzerine çıkabilirsek, bu bize kaderimizi kontrol edebileceğimizi ve hayatımızı yönetebileceğimizi gösterir.

Bu işleme Ruh Mühendisliği (Soul Engineering) denir.

İşte tüm bunları Karma Astroloji ile yapabiliriz. Sadece size ait olan doğum haritasının gizemini çözerek.

Sonuç olarak, konumuz inanç değil. Konumuz BİLGİ, KADİM BİLGİ…

01.08.2017