Chiron Koç burcunda

Yaralı Şifacı Chiron’un Koç burcundaki Transiti:

Chiron’un düzensiz bir yörüngesi vardır. Satürn ve Uranüs arasında birleşik hareket eden bir astreoiddir. Etkisi Satürn’den dolayı karmik hataları bulup, Uranüs’den dolayı ani şok edici olaylar yaratarak beklenmedik acı dolu deneyimler yaratır.

Chiron transitte koç burcuna geçiş yaptı. 8 yıl boyunca koç burcu transiti devam edecek. Bu süre boyunca geçtiği derecelerde, koç burcunda kişisel gezegenleri yada düğümleri olanlarda yaralayıcı etkiler getirecektir.

Kişinin Güneş’i ile kavuştuğunda kişinin kendisi yada babası ile ilgili hastalıklar, Ay ile kavuştuğunda anne ile ilgili sorunlar, duygusal, fiziksel kısıtlanma, hissizlik duygusu verir. Güçleniriz ve hissetmemeye başlarız. İnanılmaz mistik bir güç verir

Mars ile kavuştuğunda fiziksel hastalıklar yada ameliyatlar, Venüs ile kavuştuğunda aşk ayrılık acısı, sevgi ile sınavlar yaşatır. Merkür kavuşumu hukuksal konular yada acılı haberler getirebilir. Satürn kavuşumları ise zorlu karmik sınavlar getirir.

Chiron koç burcundayken, terazi, oğlak ve yengeç burçları ile sert kontaklar yapacağından burada gezegen yerleşimleri de etki alacaktır.

Güney düğümünüz koçtaysa geçmiş yaşamdan acılar getirir. Kuzey düğümünüz ile kavuşursa ise şifacılık yeteneğiniz ortaya çıkabilir. Ama doğum haritanıza göre acı da getirebilir.

Chiron etkisi 54 yaşına kadar daha yoğundur. 54 yaşında transit Chiron doğum haritanızdaki Chiron ile kavuşum yapar. Bu noktadan sonra, kişi artık bilgeleşmeye başlar, gelişir. Dengesini bulur. Geçmişi hayatını bırakır yeni oluşumlara gider. Chiron un hayatınızdaki izleri zaman içinde hafiflese de tam olarak geçmez.

Tüm bu acılar, ruhun tekamülü için gerekli deneyimlerdir. Acı ile öğretir. Chiron’u kısmen Neptün iyileştirir.

Hilal Çetinkaya

Oğuzhan Ceyhan Astroloji Akademisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir