Ağustos Dolunayı 2018

26 Ağustos da meydana gelen dolunay 9-3 aksında kraliyet yıldızı olan Fomalhaut üzerinde meydana gelecek.

Ay Fomalhaut kavuşumu anları, sezgilerin çok yüksek olduğu, şifa çalışmaları, ruhani manyetik çalışmaların çok güçlü olduğu, duaların kabul olacağı özel bir konumdur. Ancak Ay dolunay fazında olduğu için bu çalışmalarda istenen sonuçlar hemen alınamayabilir.

Dolunaylarda Ay Dünya’ya o kadar yoğun bir enerji verir ki, bu bilinçaltındaki huzursuzlukları ve gerginlikleri ortaya çıkarır. Dolunay’da Güneş Ay karşıt olduklarından enerjiler karışıktır. Dişil ve eril enerji arasındaki gerginlik kolektife yansır. Bu dolunayda aynı zamanda Juno ve Jüpiter arasındaki karşıt açı yine eril ve dişil enerjinin çekişmesine vurgu yapmakta. Bu çift etkili enerjinin yansıması nasıl olacak? Bu görünümlerde dikkat edilmesi gereken durumlar vardır.

Ay, aslan burcundaki kuzey düğümüne 150 lik uranüsyen açı yaparak ilişkilerde ben egosunu korumanın önemini vurguluyor. Birlikteliklerdeki bir olma adına yapılan takıntılı bağımlılık ile kendi benliğinin korunması arasındaki denge vurgusu dolunayın ana teması. Dişi enerjinin artık bağımlı ilişkilerden, daha sağlıklı bağlı ilişkilere evrilmesini temsil ediyor. Bu uğurda gerekirse kadının güç savaşına girmesini destekleyen bir Ay figürü söz konusu. Uranüs ve Satürn’ün bu karşıtlığa uyumlu açısı ve Jüpiter’in desteği şifalanma ve tamlanma adına büyük fırsatlar sunuyor. Bu da dişil enerjilerdeki ruhsal değişimi, Ankaa sabit yıldızı ile kavuşan Neptün’ün sisleri arasında yeniden doğumu ve dönüşümü gösteriyor. Akışa teslim olmak, evrensel değerlerden vaz geçmemek önemli.

Sonuç olarak insan ruhunun arayışı olan Tanrısal sevgiye ulaşmak için gereken dönüşüm enerjisi bu dolunayda mevcut.

Mars’ın Retro hareketinin sonlandırıp yavaşlaması s pozisyonuna geçmesi yaşam enerjisinde durağanlaşma, harekete geçmede zorlanma verecektir. Bu arada Merkür Neptün 150 liliği beklenmedik bir şekilde dolandırılma, belirsizlik, kararsızlık sonucu yanlış kararlar vermeye neden olabilir. Bu yüzden temkinli olmak çok önemli. Ancak doğru zamanda doğru adımlar atabilenlerin kazanacağı bir dolunay enerjisi hakim. Bu da kişilerin farkındalık düzeyi ve natal haritaların aldığı transitlerle bağlantılı bir durumdur.

 

 

 

Türkiye haritası üzerinde üzerinde baktığımızda 3-9 aksında, Satürn ve Uranüs’den destek alan dolunayın Güney Ay Düğümü üzerinde olması nedeniyle zorlayıcı bir etkisi olacaktır. Bu durum iletişim, medya, internet gibi konularda kısıtlanmalar yaşanabileceğini gösteriyor. Ayrıca yöneticisi Neptün Türkiye’nin Mc si üzerinde. Anka sabit yıldızı vurgusu ülkemizin kadersel zorlu bir dönüşüm süreci içinde olduğunu gösteriyor. 8.evdeki transit güney düğümü mars kavuşumu maddi kaynaklardaki sorunların devam edeceğinin göstergesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir