Ağustos 2017 Ay Tutulması


EIN SOF – SONSUZ DENGE (1)
GÖKYÜZÜNDEKİ KARMİK AY TUTULMASI
Ay ve güneş tutulmaları gökyüzündeki kozmik kapıların açılmasıdır.Kadersel olayların tetiklenmesine neden olur.
Tutulma anının haritasında yükselen 13 derece balık. Modern yönetişi Neptün’ün yükselene yerleşmesi, Neptünyen bir tutulma ile karşı karşıya olduğumuzu gösteriyor. 13 derece sabit gunada. Sabit akrepsel bir balık enerjisi. Neptün , değişkendir, belirsizdir, çözülmedir, sislendirir. 13 derecede sabit gunada olması , sert,dönüşümler, çözülmeler yaşayabileceğimizi gösteriyor . Venüs’ ün en şanslı konumu olan yengeçte olması ve Neptün’le 120 lik açı yapması ev, aile, annelik gibi konularda şanslı bir dönem olduğunu gösteriyor. Ama Merkür Neptün karşıtlığı yüzünden bu konularda kafa karışıklıkları ve kararsızlıklar yaşayabiliriz. Dengede kalmak önemli.

Tutulma 15 derece aslan kova aksında. Ay kovada yöneticisi saturn ile 60 lık uranüsle 72 lik yetenek açısı yapıyor. Yükselen yöneticisi neptünle kısmen uyumlu klasik yönetici jupiterle 120 lik açı yapıyor.
Ama güneş ve marsa karşıt. Ay tutulmalarında ay güneş karşıtlığı yaşanır. Ama bu kez güneşe mars eşlik ediyor. Ay bu kavuşuma meydan okuyabilecek mi?
Gökyüzünde, tutulmanın güneşinin apex olduğu, Neptün Pluto güneş arasında karmik bir açı olan YOD kalıbı oluşuyor. Yod açı kalıbı iki tane 150 lik açı içerir.150 lik açılar , karmik açılardır. Uranüsyendir, belirsizdir. Ani beklenmedik olaylar yaratır.Kazalara neden olabilir.
Ay ise bu Yod da bumerang etkisi gösterecek. Bumerang ise bir çeşit engel olmaktır. Sert olaylarda bir çeşit enerji salınımı yaparak olayları hafifletir. Çok sert gelişmelere engel olmaya çalışacak. Ama tek başına yeterli mi? Burada devreye aya en büyük destek ilahi koruma Jupiter’den geliyor.Karmanın lordu ,tutulma yöneticisi Satürn ise ay ve güneş arasında denge kurmaya çalışıyor.
Jupiter kimleri korur? Etik ,ahlak gibi yazılı olmayan ama insan ruhuna vahidatına ait yasalara uyanları korur. Egoyu sevmez. Saturn kimleri korur? Disiplinli, çalışkan, sorumluluklarını bilen, yazılı yasalara uyanları. Sonuç olarak sadece sen ben dengesini sağlayanlar korunacaktır. Kontrolsuz egoya sahip olanların pluto tarafından dönüştürüleceği bir zaman dilimindeyiz. Çünkü, tiyatrodaki başrol oyuncumuz da diğerleri gibi bir figürandır aslında… Kendini oyununa fazla kaptıran, kibir yapan bir figüran.

Gelelim sert açılara:
Tutulmanın modern yöneticisinin devrimci Üranüs’ün, karmanın kendisi olan Pluto’ya kare açısı sert gelişmelerin olabileceğini gösteriyor. Klasik yönetici Satürn ise Yod’un diğer ayağı yükselen Neptün’le kare.
Aslan kova aksında sabit burçlarda, enerjinin yüksek olduğu bu tutulma , ani kalp krizleri, patlama, yangın hatta bazı depremlerin tetikleyicisi olabilir. Neptün ise sularla ilgili ani krizler,deniz kazaları, ya da alkol, ilaç zehirlenmeleri gibi olaylara neden olabilir.Bu dönem yaşadığımız sel deprem gibi olayların devam edeceğini söyleyebiliriz.
Uranüs, boğaya geçmeden önceki koçtaki son retrosunu yapıyor. Tüm insanlık adına, toplumsal dönüşüm öncesi son dansı bu.
Kollektif gezegenlerin sert açıları genelde toplumsal olaylar ile ilişkilendirilir. Kişisel olarak ne kadar farkındalıklı olursak olalım, hepimiz yaşadığımız toplumun parçasıyız. Şikayet etmek, kendimizi toplumun üzerinde görmek de egosal bir tepkidir. O yüzden bende ego yok , topluma hizmet ediyorum , ama yine de yıkımlar yaşıyorum derken şapkamızı önümüze koyup , iki kere düşünmemiz gerek.
Ego nedir? Yedi başlı ejderhadır.Birinin başını kessen ,öbürü kafasını uzatır.(Mevlana,Mesnevi…)
Asıl sır burada saklı.
Sonuç olarak ; masum değiliz, hiçbirimiz…
Hilal Çetinkaya
01.08.2017

olarak etiketlendi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir