Adolf Hitler

PSİKOLOJİK ANALİZ

 

Hitler’de su elementi hiç yok. Empati, sezgi, merhamet duygusu eksikliği, toprak elementinin yüksek olması maddi değerlere ve dünyevi arzulara aşırı bağlılığını gösteriyor.Su elemeti eksikliğini tamamlamaya çalışmaktan duygusal gelgitler çok fazla yaşamış. Bir yandan acımasız ölümcül bir adam, bir yandan tutkulu duygusal bir aşık arasında gidip gelen ruh hali…

Güney Ay Düğümü Oğlak, yöneticisi Saturn ile 150 lik açı ve GAD, Ay, Jupiter kavuşumu geçmişten getirdiği duygularını ve yanlış inançlarını bu hayata kariyeri aracılığı ile empoze etmeye geldiğini gösteriyor.

MC de Aslandaki Saturn’ün Duphe yıldızı ile kavuşması da çok gaddar acımasız bir lider yaratmış. Saturne 8.ev ölüm evindeki Pluto Neptün kavuşumu 60 lık, bilinçaltını yöneten Uranüs de 12. Evden 60 lık yaparak kariyerinde güç sahibi olmasını sağlıyor. Güneş jupiter 120 liği kişiliğine güç katmış. Merkür koçta ,jupiter 3. Ev ve saturn 10.ev ile 108 lik açısı hitap yeteneğinin ikna kabiliyetinin yüksek olması, hem kariyerinde hem de iletişim alanında önemli avantaj sağlamış. Retro Venüs, Mars kavuşum, Ay Jupiter kavuşumuna 120 lik yapmış. Gemişten getirdiği yetenekleri, ikili ikişkilerinde de etkin rol oynamış. Bu kadar olumlu açıya sahip bir liderin, halkını peşinden sürüklemesine şaşırmamak lazım. Amacı ne olursa olsun insanları yönetme ve liderlik yeteneği çok güçlü.

8.ev Pluto 12. Ev Uranüs 135 liğinin , ailesindeki tuhaf aykırı yapıdan dolayı, küçük yaşlardan itibaren bilinçaltındaki dengesizliğinin ileriki yaşlarda ölüme,öldürmeye yönelik bir yeteneğe dönüştüğü görülüyor. 4 evini kova kesiyor. Yöneticisi Uranüs Venüs 150 liği ailede sevdiği birinin acı kaybı, Koçtaki Merkür karşıtlığı sert ani kavgalarla dolu bir hane, güneş Uranüs karşıtlığı otorite baba ile sorunlar.Tüm bunlar kendi iç dünyasında kalmış pek dışa vurulmamış. Jupiter in, Pluto Neptün ve saturn ile 144 lükleri çok ilginç. Öldürme dönüştürme ve mc deki gaddarlık kişiye seçtirilmiş. Bunları yapacaksın denmiş. Bunları yapabilmesi için kompleks yapılarla doğmuş.

 

Haritada Ay’ın konumu ve yükselen yöneticisi Retro Venüs de oldukça önemli.

Anne ile ilişkilerde anne çok koruyucu kollayıcı görülsede , bu korumayı sevgi şevkat odaklı değil benim, bana ait bir meteryalin korunması gibi ego odaklı ve mesafeli sert bir tarzda yaptığı görülüyor. Bu da çocukta kişinin kendinden olmayanlara duygusuz katı davranmasına ve bu ayrıştırıcılığı ilişkilerdeki her hayal kırıklığında sertleşerek acımasızlaşarak kullanarak, davranışlarının alt yapısını oluşturduğu görülüyor. Faşizmin temelleri çocuklukta kadersel bir şekilde atılmış. Ay’ın bütün açıları anneden getirdiği yetenekleri hayatına uyguladığını gösteriyor. Oğlaktaki zararlı Ay Jupiter kavuşumu duygusuzluğunu hissizliğini büyütmüş. Ay saturn 144 lüğü, Neptün 144 lüğü , kariyerdeki sertliği acımasızlığı, 8. Evdeki öldürme, ölüm hatta uyuşturma, boğma, yok etme konularında seçtirilmiş olduğu yeteneklerini gösteriyor. Bu yeteneklerin anneden geldiği görülüyor. Zaten kader kariyer çizgisini yengeç kestiğinden, MC yöneticisi olarak yine Ay karşımıza çıkıyor.

Kısmen sanat ile iyileştirebileceği Venüs retrosu, sanatsal yönden önünü kesilmesi ile kader yolundaki ilk kıvılcımları atmış. Retro Venüs ve mars kavuşumunun chiron ile yaptığı septile açı, ergenlik çağlarından itibaren ilişkilerinden dolayı aldığı yaraları takıntı haline getirmiş, hayat boyu bu takıntılar peşini bırakmamış. Retro Venüs aynı zamanda Mc deki Saturn karesi ile baskılanmış. Değersizlik duygusu ve ilişkilerindeki kısıtlanma ile birlikte bu dışavurum gaddarlık acımasızlık olarak kendini göstermiş.

Yükselen yöneticisi Venüs Retro boğa, Mars boğa kavuşumu hayatının merkezinde aslında çözemediği yönetemediği sürekli zarar gördüğü aşk ilişkileri, değer duyguları olduğunu gösteriyor.Venüs aynı zamanda haritanın Almuten’i. Zararlı durumda. Öfke, şiddet ve şehvet odaklı çalışmış.

Güney Ay Düğümü oğlakta. Ergenlik ve çocukluk yıllarında bireysel, aile kurma kavramına uzak. Duygulardan kaçarak onlarla baş etmeye çalışmak, duygusallığı zayıflık olarak görmek, sevgiye layık olmadığını düşünmek, hayatı kontrolu altına tutmaya çalışmak kişide stres yaratmış.

Venüs Mars kavuşumu, Eris ve 12. Evdeki Uranüs(apex) arasında bir YOD açı var. Aşk ilişkilerindeki karmaşa, hayal kırıklıkları 12.evini bilinçaltındaki dengesizliği sürekli aktive etmiş. Aşkta yaşadığı her hayal kırıklığı Uranüs pluton 144 lüğü nedeniyle öldürme içgüdüsünün yeteneğe dönüşmesi kolaylaştırmış. İlişkilerindeki kaosları, öldürme konusunda tetikleyici mekanizmaya dönüştürenlerden biri de bu açı kalıbı.

Kısaca söylemek gerekirse Retro Venüs (almuten) değer duygusu yok, Uranüs terazi12. ev sıradışı ve dengesiz düşüncelerle dolu akla sahip bir deli.. Takıntılı bir kişilik. Oğlaktaki zararlı Jüpiter ise tüm bu olumsuzlukları daha daha da büyütmüş. Sahip olduğu güçle bir ölüm makinesine dönüşmüş.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir