21 ARALIK 2020 KOVA BURCUNDA SATÜRN JÜPİTER KAVUŞUMU

Satürn Jüpiter kavuşumlarına SAHİP KIRAN denir. Bu iki gezegen her 20 yılda bir kavuşum yapar.

Peki bu ne anlama gelir?

Bu kavuşumlar, karmik ve spritüal astrolojiye, klasik astrolojiye, okültizme göre toplumların yapısını yönlendirir. Toplumsal konularda önemli mihenk taşlarıdır.

Toplumların ortak davranışlarını belirler. Bulunduğu burç ve niteliğine göre değişimler yaratır.

Kavuşum anında kova burcunun klasik yöneticisi ve modern yöneticisi arasında, yaklaşan açıda Satürn Uranüs karesi gerçekleşiyor. Ayrıca Mars Pluto karesi aktif. Bu görünüm, klasik olan ile marjinal ve yenilikçi yapının çatışması demektir. Yani klasik bildiğimiz gerçeklerin, artık insan ruhunun gelişimine hizmet etmediği anlamına geliyor.

Ay düğümleri ikizler yay aksında. Medyanın, kapitalizmin, eğitim sisteminin, geleneklerin bize dayattıkları gerçek mi?

Her türlü bilgiye ulaşabildiğimiz bu çağda, öğrendiklerimiz, inançlarımız, alışkanlıklarımız doğru mu? Propaganda ve bilgi malzemelerinin bombardımanı sonucunda ortaya çıkan her şey, hatta geleneksel yapılar içinde anne ve babanız bile sizi, sistemin kişileri veya sistemin köleleri olarak eğitebilir. Bu yüzden doğduğumuz andan itibaren bize öğretilen her şey yanlış olabilir.

Artık farklı, aykırı, marjinal olan yenilikleri kabul etmek, sınırların ötesine geçmek zorundayız. Gerçeklik nedir? Önce bunu sorgulayacağız. Eğer bildiğimiz dışında bir gerçeklik varsa, o nedir? İşte o gerçeği arama ve bulma dönemine giriyoruz.

Satürn de süper ego vardır. Disipline olmak vardır. Sınırlar vardır. Satürn son sınırdır. Uranüs de ise sınırsızlık vardır. Bilgi vardır. Yenilik aykırılık ve bu formların içinde de geleneksel olan her şeye başkaldırı vardır. Ama üst bilinçte kabul edilmeyen bu bilgiler, insanlık için gereklidir. Artık sınırların kalkması, bireyleşmek, bireyselleşirken de topluma hizmet vardır. Aslan egosu gibi onaylanmak, kendine çalışmak değil toplum için yaşamak vardır.

Sabit kıranın etkisi toplumlar üzerinde görülecektir. “Kova Sabit Kıran” ında ise bireyselleşen ve farkındalığı yükselen insanların, üst toplum bilincine ulaşma mücadelesi olacaktır. Kalıplaşmış her şeyin, eskinin yıkılması için devrimler gerekir. Mars Pluto karesi ise bu devrimlerin geriye dönüşümsüz kökten olacağını gösteriyor.

Bu yüzden bir taraftan toplumlar üzerinde otorite, baskı, zorlama yaşanırken bir taraftan da toplumu yönlendirmeye, sınır koymaya çalışan, manipüle eden güçlere karşı, grevler, isyan ve devrimler önümüzdeki 20 yılın ana konusu olacaktır.

Dünya üzerindeki bu dönüşüm birçok konuda kendini göstermeye başlayacak.

-Dişi enerjinin yükselişi, kadın hakları mücadelesi, klasik evliliklerin sorgulanması…

Toprağın, doğanın dönüşmesi, kuraklık, depremler…

-Teknolojik gelişmelerin hızlanması, uzay araştırmaları, yapay zeka, iletişim alanında yenilikler…

-Sağlık alanında yeni tedavi yöntemleri ilaçlar, aşılar…

-Parasal, ekonomik anlamda sistem değişikliği…

-Üreten, çalışan, emek harcayan, işçi sınıfının hakları ve mücadelesi…

-Kıtlık ile mücadele ve yeni besin üretim yöntemlerinin bulunması…

Toplumların gelişmesi insanlığın gelişimidir. O yüzden bireysel anlamda gelişemeyen, kendini yenilemeyen herkes topluma hizmet etmediği sürece sistemden bir şekilde elenecektir.

Hilal Çetinkaya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir