Güneş tutulması

Güneş ve Ay tutulmaları Güneş, Ay ve Dünya’nın aynı eksen üzerinde aynı hizaya gelmesidir.

Güneş tutulması Güneş ve Ay’ın kavuşumunda yani yeni ayda, Ay tutulması ise Güneş ve Ay’ın karşı karşıya gelmesi yani dolunayda olur. Tutulmanın gerçekleştiği süre , bunun hayatınızı ne kadar süre etkileyeceği konusunda bilgi verir.

Mesela 21 Ağustos 2017 deki tutulmada , Ay’ın Güneş diskini kapattığı süre 2.4 dk dır. Bu tutulmanın hayatımızdaki etkisinin 2.4 yıl süreceğini gösterir. Yılda ortalama iki güneş tutulması olur(iki de Ay tutulması). Çoğu astrolog bu yüzden tutulmaların etkisinin diğer tutulmalara kadar olduğunu yani 6 ay sürdüğünü söyler. Bu kısmen doğrudur. 2.4 yıl sürecek tutulma etkisi, 6 ay sonra diğer tutulma olduğunda alttan alta çalışmaya devam eder. 6 ay sonraki tutulmada bu etkiye katılır. Birbirine grift bir şekilde hepsinin etkisi devam eder. Evrenin kozmik düzeni basit bir dört işlem değildir. Bir kısmını çözdüğümüz, büyük bir kısmını çözemediğimiz çok büyük evrensel matematiksel formüllerdir. Matrikstir.

Güneş tutulması doğum haritanızda konumlanmış bir gezegeninizle , tam açı yaparak olumlu yada olumsuz bir konuma geldiğinde , hayatınızda bu gezegen ve evin temsil ettiği konuda büyük değişim olur. Etkisi çok belirgin ve başlatıcıdır.

 

21 Ağustos 2017 de gerçekleşen Güneş tutulması, 11 Ağustos 1999 daki tutulma ile 145 no’lu aynı Saros numarasına sahip. Bunun anlamı 18 yıl önce bu tutulmada yaşananlara benzer yada paralellik gösteren sonuçlara neden olmasıdır. Tabiki o dönemdeki göksel yerleşimler şimdikinden farklıdır.

Haritanızdaki 18.5 yılda bir Ay düğümleri noktası bir döngüyü tamamlar.Buna metanom döngüsü denir. Metanom döngüleri de küçük Saros döngüleridir.

Yalova Gölcük depremini ben de dahil olmak üzere bir çoğumuz yaşadık. Ama olaya tekrar büyük bir deprem olacak şeklinde değil de, bu depremden sonra hayatınızda  neler değişti şeklinde bakmamız bize bazı fikirler verebilir.

Sonuç olarak 1999 yılındaki Güneş tutulmasından sonra hayatınızdaki başlangıç , değişim ,dönüşüm konularını geriye bakıp bir düşünün. Neler yaşadınız ?

 

18 yıl önce evlendiniz şimdi boşanabilirsiniz.

18 yıl önce çocuğunuz oldu. Şimdi onun eğitimi ile ilgili ciddi gelişmeler yaşarsınız.

18 yıl önce anneniz öldü, şimdi babanız ölebilir belki bir çocuğunuz olabilir.

18 yıl önce işe girdiniz, şimdi işten ayrılabilir yada yüksek bir terfi alabilirsiniz.

18 yıl önce ev aldınız ,şimdi satabilirsiniz gibi örnekler verebiliriz.

Bunların çözümü doğum anınızda parmak iziniz gibi oluşan doğum haritanızda gizlidir. Sonuçta haritanız ne vadediyorsa onu yaşarsınız.

19.08.2017

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir