16 Şubat 2018 Güneş Tutulması

 

27 Derece kova burcundaki tutulma sabit enerjisi niteliği yüksek bir tutulma.

Yükselen 2 derece akrep yine sabit enerjili.

Kova burcundaki bu tutulma toplumsal olayları ilgilendiren konularda, yenilikçi, bilimsel ve teknolojik inovasyonların gelişmesine neden olabilir. Ayrıca toplumların uyanışı, bilinçlenmesine neden olacak farklı fikirler gündeme gelebilir. Pluto’nun kova burcuna geçmeden önceki altyapının günümüzde oluşmaya başlaması anlamına gelen yenilikler, girişimler artık daha fazla gündeme gelecektir. Pluto kova burcuna girdiğinde zaten teknoloji inanılmaz hızla yükselişe geçecektir.

Ay’ın konumu itibarı ile Saadussud menzilinde çok olumlu, hem de yeni ay fazında olduğu için çok kısmetli olduğundan bu dönemde başlatacağınız her iş şanslı ve hayırlı olur. Bilgiye dayalı, adilce atılan tohumlar, toplumsal hizmete yönelik adımlar bu dönemde çok bereketli ve kalıcı sonuçlar doğuracaktır. Ancak Neptün Mars karesi belirsizliklerin bir süre daha devam edeceğini bu yüzden hemen umutsuzluğa kapılmamak ve sabırlı olmak gerektiğini gösteriyor.

Tutulmaya eşlik eden Juno’ nun Zuben El Shmaeli yıldız ile paralel açısı, her ne kadar kova tutulması toplumsal hizmet alanlarında yeniliklere neden olsa da alt planda ciddi ilişkiler, ortaklıklar, karmik evlilikler ile ilgili konularda tetikleyici etkisi olan bir tutulma.

Jupiter 22. Derece akrep burcunda, Unukalhai sabit yıldızı ile kavuşumda. Bu yıldız Satürn Mars doğasındadır. Yılanın kalbini kalbini ve boynunu temsil eder. Unukalhai etkisi çok gizemlidir. Jupiter’in tutulmaya açısı kare.

Tutulmanın Juno ile kavuşması , Satürn desteği evlilik ve uzun süreli birliktelikler konusunda yeni başlangıçlar yaşanabileceğini göstermesi açısından önemli. Ancak tutulmanın yükselen yöneticileri Pluto ve Mars arasındaki 36 derecelik açılar ile tutulmanın Pluto ile yaptığı yine 36 derecelik açılar yine sinsice aldanma, kandırılma olaylarını gösterir nitelikte. Jupiter’in bu tutulmaya kare yapması sağlam temellere oturmayan evliliklerin birlikteliklerin de diğer yönetici Uranüs 150 liliği nedeniyle ani bitebileceğini de gösteriyor. Unukalhai etkisi ile gizli düşmanlar, aldanma, aldatma, manuplasyon gibi konuları su üzerine çıkabilir. Chiron 120 liği her ne yaşarsak yaşayalım gerçeklerle yüzleşme ve acı sonucu şifalanmamıza neden olacaktır. Chiron’un asıl görevi acı vermek değildir aslında. Chiron’un görevi ruhu uyandırmaktır.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir