16 Ekim 2020 Yeniay

Yeniay terazide.

Terazi denge, uyum ve adalet burcudur. Uyum burcu olmasına rağmen dengesini kaybettiğinde aşırılıklar gösterebilir. Yeni ay sert açılara sahip olsa da düğümlere olumlu açıda. Gelişmek için dönüşmek zorunda olduğumuzu vurguluyor.

İlişkiler, ortaklıklar, evlilikler, hukuksal ve parasal konular gündemde. Akrep retro Merkür Uranüs karşıtlığı nedeniyle bu konularda bozulan denge nedeniyle krizler yaşanacaktır.

Güneş Pluto Mars T-kare açı kalıbı meydana geliyor. Güneş Pluto karesi bu yıl ikinci kez ama bu kez bir yeniay ile birlikte gerçekleşiyor. Güç ve kimlik takıntısı, duygusal takıntılar çatışma getirebilir.

Karmik travmaların tekrarlanması, aldatma, taciz, gizli ve takıntılı ilişkilerin gündeme gelmesi söz konusu. Jüpiter Venüs 120’lik açı Uranüs desteği ile Uranüsyen sıra dışı aşkları desteklemekte.

Akrepteki retro merkür, gizli, sır ilişkileri, krizleri ortaya çıkarabilir. Veya marjinal, gayri meşru ama karmik olan ilişkiler başlayabilir.

Bu dönemde başlayan ilişkiler uzun vadede tehlikeli sonuçlar getirecektir. Veya bu ilişkilerin ortaya çıkması klasik evlilikleri bitirebilecek güçte olabilir. Gizli kapaklı olaylar, sırlar, su yüzüne çıkmak için bekliyor.

Pluto’nun amacı karmadaki problemleri çözmek için, karmik tortularımızla yüzleştirmek ve bizi zorlamaktır. Gerekirse yıkarak dönüştürür. Bu nedenle dönüştürücü güçlü bir yeniay yaşayacağız.

Alphecca sabit yıldızında başlayan Merkür retrosu ünlü ve başarılı kişilerin çocuklar ile ilgili taciz pedofili gibi skandallarını ortaya çıkarabilir. Bu konu daha çok dünya genelinde, özellikle Amerikan seçimlerini etkileyecek nitelikte.

Yönetici Venüs başak burcunda zararlı konumda. Onu yöneten Merkür’ün retro olması Uranüs ile karşıtlığı, değer duygusu yani para ve ekonomi ile de ilgili. Değer duygusunun düşmesi para piyasalarındaki sorunlar, sırlar ani ve krizli bir şekilde ortaya çıkabilir.

Allerjik hastalıklar, nedensiz kaşıntılar, bulaşıcı ateşli hastalıklar, cinsel yollar bulaşan hastalıklar ve kanser metastazı ile ilgili sorunlara karşı dikkatli olunmalı. Sağlık kontrollerine önem verilmeli.

Önce Merkür’ün, sonra da Venüs’ün terazi burcuna geçip yeni ay derecesine gelmesi ile bu dönemin etkisinin en az 2 ay süreceği söylenebilir.

Hilal Çetinkaya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir