Yüzük var mı? Astrolojinin farklı bir yüzü.

Yüzük var mı?   Astrolojinin başka bir yüzü…

İnsan sosyal bir varlıktır. İlişkilerimiz bizim için çok önemlidir. Eş, ortaklık, arkadaşlık… Karşımıza çıkan her insan bu hayattaki deneyim alanımızdaki tecrübelere aracılık eder.

İletişim kurduğumuz birlikte olduğumuz insanlardan ne bekleriz? Bizi üzen, acı veren ilişkileri neden sürdürmeye çalışırız? Bağımlılık oluşturmaya neden meyilliyiz? Karşımızdaki acı yolu ile bize bir şey mi öğretmeye çalışıyor? Yoksa karşımızdaki kişilerde , içimizdeki eril yada dişil figürlerin yansımasını mı görüyoruz?

Saldırıya tacize uğrayan kadınların içindeki eril enerjinin, bastırdığı bilinçaltına ittiği düşüncelerin yansıması olduğunu, kocası tarafından sürekli ezilen kadının, içindeki gölge tarafını kullandığı için aslında kocasının marsiyen enerjisini tetikleyerek, kurban rolüne bürünerek ilgi toplamaya çalıştığını söylemek mümkündür.

Bir erkeğin aile kurmak isteyeceği, çocuk yapmak isteyeceği kadın tipi yada kadının çocuk yapmak istediği erkeğin göstergeleri farklıdır. Sadece aradaki heyecen duygusu ilk çekim sonucu başlayıp , daha sonra da iletişim kurmayan yürümeyen, aldatılan ilişkilerde suçu birbirine atmak sorumluluktan kurtulmak en kolay yoldur. İçgüdülerimizle yaşadığımız, farkındalığımız düşük olduğu sürece bu tip yanlışlar yeni karmalar oluşturacak hayatlarımızda.

Her erkeğin içinde bir dişil enerji, her kadın içinde de bir eril enerji vardır. Doğum haritalarımız bu konuda net tespitler yapmamızı sağlar.

Kadının eril enerjisini mars ve güneş ile görürken erkeğin de dişil enerjisini ay ve venüsle görürüz. Bu yüzden ikili haritaların karşılaştırılmasında, bu kişisel gezgenlerin birbirlerine yaptıkları açılar çok önemlidir. Olumlu açılarda “ruh eşi” eşi enerjisi taşırlar. Ama ilişki haritalarında tek gösterge de değildir.

Sinastri haritaları, karşımızdaki kişi ile iletişim şeklimiz, empati yeteneğimiz, tensel uyumumuz , kültürel farklılıklarımız, ilişkiyi sakin mi çatışmalı mı sürdürdüğümüz, hayal kırıklıkları belirsizlik yaşayıp yaşamayacağımız konusunda net bilgiler verir. Ama kendimizin farkında isek, hayatı sorgulayıp kendimizi keşfetmek çabasındaysak, kötü açıların gezegenlerdeki gölge taraflarını değil de olumlu taraflarını kullanabilirsek, ilişkiler bizi başka boyutlara taşıyabilir.

Ayrıca karmik bağlarımızın olduğu kişilerle tekrar deneyimler yaşıyor olabiliriz. Geçmişten kim borçlu. Kadın mı, erkek mi? Anne mi, çocuk mu? Öğretmen mi, öğrenci mi? Özellikle Saturn, Ay, Jupiter ve Ay düğümleri arasındaki bağlantılar bize bu soruların cevabını verir. Karmik hesaplaşmalar belki de acı diye baktığımız durumları oluşturabilir.

Yaşamı sorgulamaya başlayın Günü kurtarmaya değil. Yaşadığımız her ilişkinin ruhun tekamülü için bir deneyim alanı olduğunu farkedin. Önemli olan bu deneyim alanlarını keşfedip yolumuzu ona göre devam etmek. Bazen bir ilişkiyi sürdürürken, yaşanan çatışmaları sorgulayarak kendimizi keşfederiz. Bazen gerekli derslerimizi öğrendikten sonra birbirimizi özgür bırakma zamanı geldiğinde özgürleşiriz. Bazen de arada ne kadar büyük bir aşk da olsa , ruh tekamülü için ayrılığı tecrübe etmek zorundadır.

Astrolojik doğum haritalarımızın gizemlerine yolculuğumuz daha yeni başlıyor.

26.09.2017

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir