YÜKSELEN BURÇ-ASC-ASCENDANT

Yükselen burç doğum saati ile belirlenir.

Yükselen, imajınız, dışarıya karşı gösterdiğiniz yönünüzdür. Ancak yükselen burcu bilmek sadece kimliğimizi nasıl yansıttığımız göstermez. Doğum haritanızdaki ev yerleşimlerinin konumlarını ortaya çıkarır.

Ev yerleşimlerini bilmek, hayat planındaki 12 ev yani 12 konuyu,12 rolü daha detayli anlamayı sağlar. Böylece astroloji yazılarını, astrolojik yorumları daha iyi anlayabilirsiniz.

Güneş’in bulduğu burç tabi ki çok önemli. Çünkü Güneş yaşam kaynağı hayat yönlendiricisidir. Ama yükselen burç dünyaya geldiğiniz an ile bağlantılı olduğundan, yükseleninizi bildiğinizde hayat tiyatrosundaki rollerinizi kavramaya başlarsınız.

♈Örneğin yükselen burcunuz koç ise buna göre tam karsit burcu olan 7.eviniz terazidir. Evlilik konuları terazi burcu etkisindedir. Venüs’ü takip edin. Buna göre 10.eviniz oglaktir. Kariyer plânınız oğlak etkisindedir. Satürn transitleri kariyerinizde önemlidir. 2.eviniz boğadır. Maddeye bakış açınız parasal kazanclariniz boğa burcunun etkisindedir. Venüs’ün hareketleri para ile ilgili değişimler yaratır.

♉Yükselen burcunuz boğa ise 7.eviniz akrep etkisindedir. Evlilik ilişki konuları Mars ve Pluto bağlantılıdır. 10.eviniz kovadır ve kariyeriniz kovasal bir kariyerdir. O zaman uranüs ve satürn transitleri kariyerinizdeki önemli olaylara daha çok etki eder. 2.eviniz ikizler etkisinde oldugundan kazanclariniz merkür hareketleri ile değişebilir.

♊Yükselen burcunuz ikizler ise 7.eviniz yay etkisinde ve Jüpiter yönetimindedir. 2.eviniz yengeçtir. Para konusunda yengeç etkisinde ve Ay’ın hareketleri para kazanma konusundaki gelişmeleri belirler.

♋Yükselen burcunuz yengeç ise 7.eviniz oğlak etkisinde bu sefer de Satürn hareketleri evlilik konusundaki gelişmeleri etkiler. 2. Evinizi aslan yönettiği için kazançlariniz Güneş etkisinde ve Güneş’in hareketleri para konusunda size etki edecektir.

♉Yükselen burcunuz aslan ise 7. Eviniz kova yani Uranüs ve Satürn etkisindedir. 2.eviniz ise başak yönettiği için para kazanç konusunda Merkür’ün sizi yönlendirdiğini görürsünüz.

♏Yükselen burcunuz akrep ise 7.eviniz boğadır. Venüs hareketleri evlilik ilişki konusunda size fikir verir. 2.Evinizi yay olduğu için, yöneticisi Jüpiter in hareketleri parasal gündeminiz belirleyecektir.

♐Yükselen burcunuz yay ise 7.eviniz ikizlerdir. Merkür yönetimindeki ilişki eviniz Merkür’ün hareketlerinden etki alacaktır. Buna göre 2.eviniz oğlak olduğundan maddi kazançlar Satürn transitleri ile bağlantılı olacaktır.

♑Yükselen burcunuz oğlak ise 7.eviniz yengeç etkisindedir. İlişkiler Ay hareketleri ile bağlantılı olduğundan Ay’ın tüm transitleri ilişkiler konusunda gelişmeleri etkileyecektir. Buna göre 2.eviniz kova olduğu için Uranüs ve Satürn size kazançlarınız konusunda yol gösterecektir.

♒Yükselen burcunuz kova ise 7.Evinizi aslan yönetir. Güneş hareketleri evlilik ve ilişkiler ile ilgili konuları etkileyecektir. 2.evinizi ise balık yönettiginden Jüpiter ve Neptün kazançlarınızı yönlendirir.

♓Yükselen burcunuz balık ise 7.eviniz başaktır. Böylece Merkür hareketleri evlilik ve ilişkilerinizin gündemini belirler. 2. Eviniz koç olduğundan Mars gelirleriniz konusunda sizde değişimler yaratır.

Hilal Çetinkaya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir