Türkiye Haritası ve Astrolojik Analizi

2021 yılı boyunca Satürn Uranüs karesi, Dünya üzerinde etkili. Bu da başta, ekonomi olmak üzere, covid, halk hareketleri, depremler gibi krizlere neden olmakta. Ancak ülkemizin üzerindeki kara bulutlar daha fazla görünüyor. Ekonomik problemlerin halk üzerindeki etkisi çok yoğun.

Türkiye neden bu kadar fazla etkileniyor?

Kişilerin olduğu gibi ülkelerin de doğum haritaları vardır. Bu mundaine astroloji ismiyle ile astrolojinin bir kolunu oluşturur. Ülke kuruluş tarihleri baz alınarak o ülkenin haritası çıkarılır. Bu da ülkenin doğum haritasını oluşturur.

Türkiye kuruluş 29 Ekim 1923 Saat: 20:30 Ankara

Türkiye’nin Doğum Haritası

Doğum haritası üzerindeki gezegen geçişleri incelendiğinde, ülkenin zorlu gezegen transitleri altında kaldığını görebiliriz.

En başta Satürn transiti Türkiye’nin 8.evinde. Satürn geçtiği bölgeyi kısıtlar, zorlar, sınava tabi tutar.

Satürn bu transiti Uranüs karesi ile birlikte gerçekleşmekte. Bu da 8.ev konularını vergiler, borçlar, başka kaynaklardan gelen paralar, yabancı para birimleri üzerindeki baskıyı göstermekte.

Ayrıca Türkiye’nin Güneş’i de yine Satürn ve Uranüs karesi ile baskılanmakta. Güneş ülkenin kimliği, aynı zamanda yöneticisini de gösterir. Bu durumda, yönetimin 8 ev konularında kısıtlanmakta, dönüşüm enerjisi ile zorlanmakta olduğunu gösteriyor.

Satürn Uranüs karesi geleneksel olan ile yeni olanın çatışmasıdır. Ama bu çatışma çok zorludur. Her iki taraf da güçlü ve baskın olduğunda, birbirlerine öyle meydan okurlar ki, yoğun enerji patlama noktasına gelebilir.

Kova Satürn ve boğa Uranüs karesi 2021 yılında, sadece ülkeyi değil, 5-13 derece kova boğa aslan akrep gezegenleri olan herkesi derinden etkileyecektir.

Türkiye doğum haritasındaki bu etkiyi astroloji ile ilgilenen pek çok kişi rahatlıkla görebilir.

SOLAR ARC PROGRESS

Ülke haritasını farklı olarak, ilerletilmiş tekniklerle değerlendirdiğimizde yine belirgin etkiler gözlemliyoruz.

Öncelikle Türkiye üzerinde ağır hareket eden Pluto Neptün Uranüs gezegenlerinin konumlarını incelersek önemli yapılar görüyoruz.

Pluto Neptün Uranüs ağır hareket eden gezegenlerdir. Pluto Zodyak etrafında 284 yılda, Neptün 165 yıl, Uranüs 84 yılda bir turunu tamamlar. Bu nedenle bu gezegenlerin doğum haritalarında herhangi bir noktaya teması çok önemlidir.

Eğer haritamızda tam 0-1 orb gibi çok yakın derecelerde bir gezegenimizle olumlu ya da olumsuz bir açı yaparsa, o gezegen kadersel etki alıyor demektir. Çünkü bunlar o kadar yavaştır ki, kolay kolay bizim önemli noktamıza temas etmezler. Hatta bazen retro harekette bulunup uzun süre geri ileri salınım yaparlar. Tam bizden uzaklaşıyor deriz, ama bir retro ile tekrar tepemizde belirirler. İşte bu salınımlar sırasında, bir tutulma veya yeniay dolunay döngüsünde yakalar ve beklenmedik şekilde hayatımızı değiştirirler.

Tutulmalar ile birlikte, ağır gezegen etkileri, yeniay dolunay veya Mars Venüs Merkür gibi hızlı gezegen geçişleri ile kısa zamanları gösterir. Ve her geçiş burada Pluto, Neptün ve Uranüs’ün hazır bekleyen zorlu enerjilerinin eş zamanlı olarak aktifleştirecektir.

SOLAR ARC’DA

Pluto ülkenin Cihron’una kesinleşmiş karşıt açısı, toplumsal yaralanmayı,

Neptün’ün MC çizgisindeki Uranüs’e kare açısı, belirsizlik, skandallar, zorlanmalarla kadersel ani değişimi,

Uranüs’ün ise 8 ev girişine girmesi, borçlar vergiler, krediler, yabancı paralardaki finansal sorunları net bir şekilde temsil ediyor.

Bu gezegenler bir yıl boyunca bu bölgede ileri geri hareket ederek kalmaya devam edecek.

Bu nedenle sert yeniay dolunay ve tutulma döngüleri ülkenin gündemindeki konuları sürekli tekrarlayacaktır.

28 MART TERAZİ DOLUNAYI

Bu dolunay Venüs ve Chiron etkili. Değer duygusu, para, kadınlar ile ilgili yaralanmayı temsil ediyor. Özellikle iki haftalık süreçte dolunayın etkisi daha net ortaya çıkacaktır.

Natal haritada MC bölgesindeki Merkür Neptün kavuşumu belirsiz ve sisli enerjiyi arttırıyor. Bu yüzden içinden geçtiğimiz sıkıntılı dönemlerde, yönetici kesimin tedbirlerinde yanılma, algı, iletişim ve düşünce konusunda aldanmalar olabilir. Ani gelişecek belirsiz ve yanlış kararlar, hatalar hatta skandal sonuçlar yaratabilir. Bu durum dengeleri daha da bozacaktır.

Bu dolunay ile Nisan ayına hızlı bir giriş yapacağız.

Merkür ün 29 derece balık burcundaki anaretik etkisi 3 NİSAN 2021 

Ardından Merkür’ün 8 derece koç burcu transiti 8-9 NİSAN 2021

12 NİSAN koç yeniayı ve 27 NİSAN dolunayı, bunların hepsi ekonomide önemli gelişmeleri işaret ediyor.

Tüm bunların ardından Mayıs ve Haziran’daki tutulmalar 2021’in gündeminin çok hareketli olacağının işaretleri.

Ülke olarak bu kadar zorlanmamızın en önemli nedeni Türkiye’nin 8.ev problemi. Türkiye’nin doğum haritasında Satürn 8 evdeyken, ilerletilmiş Arc haritasında ise Uranüs 8 evde.

8. ev krizler evidir. Vergiler borçlar, krediler, faizler buradan görülür. 2021 boyunca devam eden Satürn Uranüs karesi yıl boyunca 8.ev problemleriyle uğraşacağımız gösteriyor. Ekonomik kaygılar bu yüzden çok fazla.

Ayrıca 12. Evdeki Ay dolunaydan tam açı alıyor. Kapalı alanlar hastaneler, hapishaneler gibi konular gündeme gelebilir. Dolunayda hem gökyüzündeki Chiron ve hem de ülkenin Chiron’u çift taraflı olarak aktif. Bu etki covid artışına ve tekrar sosyal yaşamın kısıtlanmasına neden olabilir. Özellikle 12 Nisan yeniaydaki Venüs, 2020 deki Mars’ın retro yaptığı bölgede. Pluto ile kare açıda. Corona Australis üzerindeki Pluto ile kare açı yapan Venüs, pandemiyi gündeme getirse de sosyal kısıtlanma daha kısa süreli olabilir.

Ancak önümüzde kısa bir süre sonra bizi bekleyen Mayıs 2021 de Ay tutulması, Haziran 2021 de Güneş tutulması var. Ekonomik olarak daha sert etkileneceğimiz bu tutulmalar dikkatli takip edilmeli. Türkiye artık yeni bir döngüye hazırlanıyor.

Kasım 2021 de Algol hattındaki Ay tutulmasına kadar yaşanacak olan krizler, ülkede yavaş yavaş bitecek bir dönemin hazırlıkları olacak. Ağır gezegenler, bize bunu anlatıyor aslında. Önemli olan tutulma haritaları analizlerini doğru okuyabilmek.  

Hilal Çetinkaya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir