Satürn Kova Burcunda

INGRESS HARİTA
22 Mart 2020 saat 11:26 da Satürn 0 derece kova burcuna geçiyor. Yaklaşık üç sene kova burcunda transit hareketine devam edecek. Ancak 1 Temmuz 2020 de retro olduğu için tekrar oğlak burcuna girerek, 17 Aralık’a kadar oğlak burcunda devam ettikten sonra, oğlak transiti tamamen biterek kova seyrine devam edecek. Satürn kova geçisi 8 Mart 2023 de sona erecek.

Kişisel haritalarda kova burcunun düştüğü ev, Satrün tarafından kısıtlanma, zorlanma ve sınavlar getirecektir.Genel olarak baktığımızda ise Satürn kova toplumsal konularla alakalıdır.

Anın haritasına baktığımızda Pluto Mars Jüpiter kavuşumunu görüyoruz. Bu üç gezegenin kavuşum etkisi dönüştürücüdür. Otorite, yönetim, sorumluluk konusunda kollektif bir değişimin olduğu, klasik ve eski yönetim şekillerinin sarsıldığını göreceğiz.Satürn kova toplumsal hareketleri vurgular. Halkların farkındalığının arttığı, bunun sonucunda da özgürleşmek için mücadelesini deneyimleyeceğiz. Chiron düğümlere kare. Yaşanan acıların toplumları özgürleştirmek farkındalık ve uyanış için gerekli olduğunu gösteriyor. Acı ve şifa bir arada.

Mars jupiter kavuşumları evlilik ve birliktelikler için önemli bir göstergedir. Bu kavuşumun Juno ile kare açıda olması, kadınlar ile ilgili baskı ve zorlanmayı gösteriyor. Mars Jüpiter eril enerjinin  gücü açısından önemli. ancak Juno yöneticisi Venüs’ün boğa burcunda güçlü olması Mars Pluto Jüpiter e olumlu açısı dişi enerjinin gücünün arttığını gösteriyor.Ciddi karmik birliktelikler gündemde. Bu durum eski klasik rütin evliliklerin sonunun getirebilir.

Pluto Satürn, Pluto Jüpiter kavuşumları (yöneticilerin sınavları), ardından Satrün kova (grev, isyan), Uranüs boğa (ekonomik krizler, toprak hareketleri) transitleri eş zamanlı çalışarak, yeni oluşumlar öncesi sistemsel çöküşler yaratacaktır.

Kova burcunun geleneksel yöneticisi Satürn ile modern yöneticisi Uranüs arasındaki kare açı, geleneksel olan ile yenilikçi olan yapılar arasındaki çatışmayı ortaya koyuyor. Boğa burcundaki Uranüs düğümlere olumlu açıda. Değişimin Uranüsyen yani ani beklenmeyen, kaotik olsa da zorunlu olduğunu gösteriyor. Ayrıca sabit burçlardaki iki ağır gezegenin bu gergin kare açı depremler ile de ilişkilidir. Bu görünüm üçüncül ve dördüncül göstergelerle birleşik çalışarak depremleri tetikleyecektir.
Hem toplumsal hem de bireysel anlamda üç yıllık bir dönüşüm döngüsü içindeyiz. Kaos herkes için korkutucur. Ancak sistemin düzene girmesi için kaos gerekir. Dualite gereği KAOS ve DÜZEN bir arada yaşanacaktır. 

Hilal Çetinkaya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir