RUHUN EVRİMİ, AY

Drakonik astrolojide Ay çok önemlidir. Klasik astologlar Güneş burcunuz ve yükselen burcunuzu ön plana çıkarırken karma astrolojisinde Ay üzerinde çok daha ciddi dururuz.

Günde yaklaşık 13.5 derece ilerler. 28 günde Dünya etrafında döngüsünü tamamlar.

Ay ruhumuzdur. Dişi enerjidir. Annemizdir, en yakın korumamızdır. Yengeç burcunu yönetir, oğlak burcunda zararlı, akrep burcunda güçsüz, boğa burcunda ise yüceldiği yerdedir.

Bir doğum haritasında Ay, geçmiş köklerimizden gelen bilgilerin depo yeridir. Anne ile ilişkilerimizi ruhumuzun mutluluğunu, çocukluğumuzu ifade ettiği gibi, tüm bunların yanında geleceğimizi de şekillendiren ana etkenlerden biridir. Ay, o kadar önemlidir ki, fazları, açıları, bulunduğu ev ve burcu ile özel hesaplamalarla bulunan izafi noktalar olan Ay düğümleri ile birlikte kadersel yönelimlerimizi, alt kimliğimizi, ruhumuzun evrimi ile ilgili bize çok fazla bilgi verir.

Ay, doğum haritasında hangi evinizde ise dürtüsel olarak o ev konularına çekilirsiniz. 4. Evde bulunan bir Ay, neden sürekli aileye ve eve düşkün olduğunuzu, 10 evde bulunan Ay, neden sürekli kariyer odaklı olduğunuzu, 1.evdeki Ay, kadında annelik içgüdüsünün neden abartılı bir şekilde yaşadığınızı, erkekte ise neden aşırı korumacı ve kollayıcı olduğunuzu, 6.evde ise neden sürekli iş değiştirdiğinizi anlatır bize. Ama aynı zamanda dürtüsel olarak çekildiğiniz bu hayat alanları da sınavlarınızın en çok bu konulardan geleceğini, bulunduğu burç ve açıları da bu sınavları ne derece başarılı yönetebileceğinizi göstermesi açısından önemlidir. Eğer bu dürtülerinizi yeterince kontrollü yaşamazsanız, etkin Satürn transitlerinde, en hassas olduğunuz bu konularda sert sınavlara tabi tutulursunuz.

Hayatınızda ne kadar başarılı olsanız da, ne kadar amaçlarınıza ulaşsanız da, iç dünyanızda sürekli huzursuz, sürekli mutsuz ve tatminsizseniz eğer, doğum haritanızdaki Ay’ınızın konumunu inceleyin. Doğum haritanızdaki Ay, mutlu değilse ruhun huzur bulabilmesi çok zordur.

Tek çıkış yolu sadece yüksek farkındalıktır. Sadece yüksek farkındalık Ay’ınız dönüştürebilir.

Seçimsel astrolojide de Ay’ınızı kollamak çok önemlidir. Yani gökyüzündeki gezegenlerin Ay’ınıza yaptığı tüm olumlu olumsuz açılar önemlidir. Bu hareketler sizin ruh halinizi ve Ay’ınızın yönettiği evin konularını etkiler.

Ama asıl gökyüzündeki Ay’ın hareketleri, konumuna ve fazına göre doğumuzdan ölüm anınıza kadar, yaptığınız her işte size ışık tutar. Bu bilgi ile hareket ettiğinizde bir işe başlama, sonlandırma, imza atma, başvuru yapma, ameliyat olma gibi zaman kalitesinin önemli olduğu anları belirleme konusunda Ay’ın mistik konumlarını kullanarak çok büyük avantajlar yakalama şansınız vardır.

Ay müthiştir. Sayfalarca Ay’dan bahsedebiliriz. O yüzden drakonik (karma) astolojinin merkez gezegeni Ay’dır.

Bilgi güçtür, bilgi her şeydir…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir