Tutulma… Sonsuz Denge.

EIN SOF – SONSUZ DENGE (2)

Güneş tutulmasını , Türkiye’nin konumuna göre değerlendirdiğimizde,

Tutulma aslanda 28 derecede. Yöneticisi güneş. Yükselen yöneticisi ile 8 orb ile kavuşuyor

 

Güneş aslan burcunda.28 derece. Değişken ateş grubu. Yay gibi aslan. İnançlar, felsefe, yüksek eğitim konularında girişimde bulunmak için fırsatlar.

Aslan burcu Güneş’inin gölge tarafı ben, ego, kibir, onaylanma içgüdüsü. Güçlü tarafı özgüvenli, kararlı risk alabilen, başarı odaklı. Mars ile kavuşması enerjisin daha da yükseltiyor.

Yülselen koç 9 derece.yönetcisi mars.öncü ateş.

Ateş enerjisi öncü, başlatan ateşleyen bir enerjidir. Mars ile kavuşumu bu enerjinin maksimum seviyede olduğunu gösteriyor. Tutulmaya destek gezegenler artık sahnelere çıkmanın zamanı ,kendine güvenmenin zamanı geldi diyor. Ama sahnede olma enerjisini topluma hizmet ederken, kendine de hizmet ederek dengede kalmak önemli. Eğer her ikisi arasındaki dengeyi kurabilirsen o zaman amacın başarıya ulaşacaktır. Saturn jupiter Uranüs tutlmaya 120 lik açı yaparak destekliyor.

Venüs yengeçte sanslı olduğu poziyonda.Ama pluto oğlakta karşıt açı ile onu engelliyor. jupiter ise kare açı ile yardım etmiyor.Hatta olayları büyütme çabası içinde. Pluto Jupiter kareleri polisiye olayları da gösteri. Aşk ilişkilerinde takıntı manüplasyon ve cinsel enerjinin yükselmesi sonucu Pluto Uranüs karesi saldırı, patlama gibi istenmeyen olaylar gündeme gelebilir.

Gökyüzü, enerjisini (yay gibi aslan) inanç, din ,psikoloji, gibi zihinsel konularda kullanabilen, gergin enerjileri sağlıklı kanalize edebilen, tutkuların tuzaklarına düşmemeyi başaran kişilerin gelişimine destek olacaktır.

Merkür tutulma esnasında Retro pozisyonda. Neptün ile karşıt. Yanılmalara ,aldanmalara, kandırılmalara karşı açık bir dönem. Pluto ve Uranüsten 120 lik destek açısı karmik bilgi akısını sağlayabilir. Ama Neptünün sisleri arasından doğru yolu bulmak kolay olmayacak. Bu noktada yine egoya hizmet,yanılgılara düşmemize neden olabilir.

Saturn Uranüs mars arasında büyük ateş üçgeni var. Enerji o kadar yüksek ki olumlu yönde kullanılması, kontol altında tutulması sonucu yeni başlangıçlar için büyük fırsatlar yakalayabiliriz. Pluto Uranüs karesi patlamalara, Pluto Mars 144 lüğü ise saldırılara açık olunabileceğini düşündürüyor.

Tutulmanın ana temasının dengede kalmak olduğunu düşünüyorum. İçimizdeki ateşleyici güç çok yüksek. Kişisel hırsların esiri olmak yada enerjimizle kollektif alana hizmet etmek arasındaki seçimi yapmak kolay olmayacak. Gücü doğru kullanabilenlerin başarıyı yakalayabileceği, güce esir olanların ise büyük yıkımlar yaşayabileceği bir döneme giriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir