Eylül 2018 Başak Burcundak Yeniay

Etkisi yaklaşık 2 hafta sürecek olan bir yeniay yaşayacağız. Bu yeni ayın özelliklerinden bir Ağustostaki Güneş tutulmasının belli noktalardan aktifleştirmesidir.

Toprak üçgeninin varlığı ve toprak elemetinin aşırı baskın olması, maddi konularda güvenlik arayışını gösteriyor. Maddi değerler ön planda. Ancak ateş ve hava elementinin olmayışı, harekete geçme konusunda kararsızlıklar ve belirsizlikler oluşabilir. Dengesiz enerjiler mevcut.

18 derecedeki akrepteki Jüpiter’in Ağustos Güneş tutulmasının apexine kare yapması önemli.

29 derecedeki Mars, ileri harekette ve yücelimde olduğu oğlak burcunda olmasına rağmen aneretik derece dediğimiz kriz ve dönüşüm enerjisi taşımakta. Yeni aydan iki gün sonra 11 Eylül günü transitinde Mars 0 derece kova burcuna geçiyor. Akrepteki Venüs , boğadaki Uranüs ile T-kare açı kalıbı oluşturuyor. Bu nokta 18 Ağustostaki Güneş tutulmasındayken bulunduğu noktaya tekrar gelmiş olacak. Mars’ın ve Jüpiter’in bu konumları tutulma etkilerinin tetiklenmesi anlamıma geliyor.

Bu gelişmeler Türkiye’nin 2-8 aksında etkili. Bu da vergiler, krediler, başkalarının kaynakları, başka para birimleri, borçlar konusunda ülkede yeni kararlar alınacağını, yeni gelişmeler yaşanacağını,  gösterebilir. Güney Düğümün Mars ile 8.evdeki transiti kopartıcı ve kaybedici etkiyi gösterirken, Boğadaki Uranüs’ün de 11. Evden karelemesi etkinin toplumsal boyutta olduğunu gösteriyor.

Yeniay Türkiye’nin üçüncü evinde. Yöneticisi Merkür kuzey ay düğümü üzerinde. Yeni eğitim-öğretim yılını gösteren güzel bir sembolik. Eğitimin gençlerin Türkiye’nin yaşam amacı olduğunu, analitik düşünce ve zekanın bu ülkenin geleceği olduğunu, bu değerleri ile Kuzey ay düğümüne gitmesi gerektiğini gösteren mesajları içeren bir yeni ay.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir