Ay Tutulması 27 Temmuz 2018

Tutulmalar, Güneş ve Ay ve Dünya’nın aynı eksen ve çizgi içinde aynı hizaya gelmesidir. Sonlandırıcı etkisi belirgindir. Bu tutulmadaki en dikkat çeken nokta Retro Mars’ın Ay ve Güney Ay Düğümü ile kavuşumudur.

Mars harekete geçmek ister. Retro Mars’da hareket kısıtlanır, enerji engellenir, dengesiz ve çarpık bir hale dönüştürür. Buna Uranüs karesi gerilmiş, içe dönmüş enerjiyi tahrik ederek sıkıştırır. Bu da sıkıştırılmış enerjinin,  ani, tepkisel, güçlü bir şekilde patlamasına neden olur. Aşırı şişmiş gerilmiş bir balon gibi. Kova burcundaki bu gerilim sonucu toplumları ilgilendiren konularda olaylar ortaya çıkabilir.

Retro Mars’ın Güney Ay Düğümü ile kavuşumu bu dengesiz enerjilerin geçmişten gelen birikimlerden kaynaklığını gösteriyor. Kontrol dışı bu olayları zamansal boyuta taşıyor.

Uranüs’ün yönetici gezegeni Venüs başak burcunda Ceres ile kavuşmuş. Bereketi temsil eden Ceres Neptün’den karşıt açı alıyor. Maddi konularda belirsizlik, hayal kırıklıkları, ilişkilerde skandallar, aldatma gibi olaylar ortaya çıkabilir.

İşte bu ortamda kova burcuda Ay tutulması Jupiter’in de ters açısı ile korunmasız ve şanssız bir zaman yaşayacağımızı gösteriyor. Üstelik tüm bu kombineler sabit burçlarda meydana geliyor.

Merkür de retro hareketine başladı. Zihinsel, iletişimsel, fiziksel, cinsel tüm enerjiler tutarsız bir şekilde içe dönmüş durumda. Bireysel anlamda bu durum uyku, halsizlik, yorgunluk, zihinsel karışıklıklar yapabildiği gibi, iç dünyamızda bastırdığımız öfke ve korkuların su yüzüne çıkmasına da neden olabilen ani duygusal boşalımlar da yaşayabilir. Bu yüzden temkinli olmak, farkındalıklı olmak çok önemli. Açık havada yapılan yürüyüşler, doğa sporları, meditasyon ve mantra çalışmaları kısmen rahatlama sağlayabilir.

Ancak genel olarak tüm Dünya’da toplumsal hareketler, grevler, terör saldırıları, uçak kazaları ve depremler beklenebilir.

Doğum haritalarında Retro Mars’ı ve Retro Merkür’ü olan kişilerin bu olumsuz enerjilerden fazla etkilenmeyecekleri söylenebilir. Hatta bu durum onlar için yeni ilişkiler, yeni anlaşmalar, yeni girişimler gibi fırsatlar yaratabilir.

Gökyüzünde meydana gelen carmic kros açısı hayatımızdaki bazı konuların kapandığını gösteriyor. Bu bir çeşit mezuniyet açısıdır ve kapanışlar yeni başlangıçlar içindir.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir