Astrolojik Bir Analiz… Donald Trump

DONALD TRUMP

 

Ateş elementi yüksek, her konuda girişken öncü, ama toprak elementinin düşüklüğü hevesle giriştiği işlerde sonuca ulaşmadaki kararlılığı yeterince gösteremediğini anlatıyor.

Yükselen aslan regulus kavuşumu. Yükselen yöneticisi güneş 22. Derece ikizlerde 10. evde 11.ev girişinde. Kendini ifade ediş şekli toplum önünde ön planda olmayı , gösterişi seven ve güç tutkusu olan narsist, kibirli bir karakter. Ama aynı zamanda girişimci, başarı odaklı ,risk alabilen bir kişi. Kuzey ay düğümü ile kavuşan Güneş, hayatını toplum önünde yaşarken, hayat amacını da bu yönde bulacağını gösteriyor.

Güneşi 22 derece ikizlerde olması, iletişim, eğitim gibi konularda başarılı orijinal , aykırı fikirlere sahip. Ay Uranüs karşıtlığı değişken, inişli çıkışlı kişiliği ne yapacağı belli olmayan ani tepkileri ile toplumdaki imajında kafa karışıklıkları oluşturuyor. Kişiliği ile beraber duygularının da ani değişimlere, dengesizliklere sahip olduğunu gösteriyor. Zaten Dolunay doğumlu kişilerde benlik, ego ile duyguların çatışması hayatının ana temalarından biridir.

Ay 4.evde aileye çok düşkün. Bir yanı toplum önünde olmayı isterken, bir yanı eve kapanıp hiç çıkmamak istiyor. Güney ay düğümü de ay ile kavuştuğu için geçmişine , köklerine çekiliyor. Bunu aşmak için yine ruhsal dengesizlikler yaşıyor. Merkür yengeçte iletişimde güvensizlikler yaşayan, duygusal , kaprisli, Jupiter karesi yakın çevresinde küskünlükler alınganlık yaşayan verdiği sözlerde durmayan biri. Merkür(yengeç) Neptün(terazi) karesi iletişimdeki dengesizlikler yüzünden aldanma, belirsizlik, yanlış kararlar sonucu para kaybetme yaşatan bir enerji. Bu nedenle çok yara almış. Eşleri ile de aynı sorunları yaşamış. Muhtemelen boşandığı eşlerine çok yüklü tazminatlar ödedi. Hayatındaki en büyük sıkıntılar buradan yaşadığı para kayıplarından gelmiş.

Pluto 12.evde. Ama köklerden aileden gelen büyük bir güce sahip. Bilinçaltındaki bu motivasyon ona hayattaki başarısını da getirmiş. Mars gad 120 lik pluto gad 120 lik.

 

Güneş Tutulmasının Trump üzerindeki olası etkileri:

Yaşam enerjisinin, yani marsının üzerinde bir güneş tutulması gerçekleşecek.

Yükselen aslan, Mars aslan ve Regulus Yıldızı üzerinde bir güneş tutulması, cesaret ve girişim konusunda sıkıntı çekmeyen bu insana daha büyük enerji verecek. Denge getirir mi? Hiç sanmıyorum. Zaten maksimum düzeyde ego, güç, hırs sahibi Trump için bu tutulma sahip olduğu gücü kontrolsüzce kullanmasına neden olacaktır. Bu kontrolsüzlüğü tutulmanın MC çizgisine yaptığı kare yüzünden kariyerine zarar verebilir.

7.evindeki Neptün transiti kariyer evindeki güneşe ve uranüse kare yapıyor. Bu yakın ilişkide olduğu birlikte çalıştığı kişiler, ortaklarının onu yanlış yanlış yönlendirerek, aldanmasına hayal kırıklıkları yaşamasına neden olabilir. Yine kariyeri olumsuz etki alacak. Retro pozisyonundaki Merkür’ün de sert açıları yanlış kararlar almasına neden olabilir. Bu yanlış yönlendirilme sonucu aldığı kararları uygulaması zor olmayacak. Çünkü güneş tutulması yükselende, Mars aslan üzerinde. Bu da enerjisini şiddetli bir şekilde kullanması için tetik etki yapacak ve onu hata yapmaya zorlayacaktır.

MC yöneticisi Venüs’ün, Pluto’ dan aldığı karşıt açı kariyer konusunda dönüşüm yaşayacağı Pluto Kontağını işaret ediyor. Aynı anda transit Uranüs de koçtaki retrosu ile Venüs’ le tekrar kontağa geçip kare açı ile bu dönüşümü hızlandıracaktır. Transit Pluto’nun MC deki natal Uranüse yaptığı 150 lik kariyerinde şok edici sert gelişmelere neden olabilir.

Pluto’ nun göksel hareketleri çok ciddi transitlerdir. Doğum haritalarında bağlantıya geçtiği gezegenler üzerinden, kişilerin hayatında devrim niteliğinde olaylar yaratır.

Sağlık evi yöneticisi Saturn’ e, transit Pluto karşıt, transit Uranüs 150 lik ani açı yaparak, beklemediği bir sağlık sorunu yaşayacağını gösteriyor. Marsı aslanda olduğundan kalp sorunları yaşayabilir. Ama güneşine ve ayına iyi açılar yapan tutulma çok ciddi zarar görmeyeceğini gösteriyor.

 

Tutulmanın izdüşümü ABD’nin tam üzerinden geçecek . Trump’ı dolayısıyla, başında olduğu ülkeyi direk etkileyecektir. Trump’ ın, dünyanın süper gücünün kontrolsüzce meydan okuması, tüm kalıpları yerle bir edebilir.

ABD’ nin tutulma anı haritasında yükselenin yay olması, tutulmanın Trump’ ın natal haritasında S pozisyonundaki jupitere 60 lık açısı, politik inançlar, dinsel faktörler konusunda büyük gelişmelerinin olacağını gösteriyor. Özellikle Pluto’ nun natal Jupiter’e kare açısı kibir, dinsel fanatizm, ırkçılık, yasa tanımama ve yapabileceğinden fazlasını vaat etme gibi nedenlerden dolayı, Trump’ın dolayısı ile Amerika ‘ nın politikalarında dinsel savaşların daha da körüklenmesine neden olabilir. Faşizmin hortlaması dini inançlar ile ilgili hoşgörüsüzlük sonucu inanç çatışmalarının artması olarak yorumlanabilir.

Bu da Trump ın kariyerinde başka olumsuz gelişmelere, Amerikan senatosunun ikiye bölünmesinne ve sert tartışmalara neden olabilir. Trump, tutulmanın yükselen yöneticisi jupiterin 11. Ev kareleri yüzünden toplum önünde de kendini ifade etmekte zorlanacaktır.

Transit Pluto Jupiter karesinin , natal Merkür ve Neptün’e kare açıları, iletişimde özgüven sorunu yaşayan kişinin ani ,tepkisel duyguları yüzünden, agresifleşerek yanlış kararlar alması işleri daha da bozabilir. Ciddi yara bu alandan gelecektir. Sahip olduğu değerleri, maddi kaynakları olmakla beraber, natal jupiterin 8 orbla Merkür ve Venüs kareleri yakın çevre ,değer verdiği kişiler üzerinden de zarar görebileceğini gösteriyor. Zaten tutulma Mars’ı ile 2 orb ile kavuşuyor. 2. Ev vurgusu burada güçlü.

Trump taki yüksek ego uzun vadede yaşayacağı kayıpların kaçınılmaz olduğunuz gösteriyor. Doğum haritasındaki jupiter s pozisyonunda koruması düşük, mc deki Uranüs ise büyük yükselişlerin ardından gelecek büyük düşüşlerin habercisi.

Bu güneş tutulması sanki görevini tamamlaması için ilahi bir tetik gibi. Yükseliş döneminde dünya düzenini alt üst edip sonrasında düşüş yaşayacak bir kişiliğin göstergesi.

Hayatındaki diğer önemli bir dönem ise,

2018 martında ikincil ilerletilmiş haritasında ay-pluton kavuşumu yaşayacak olması. Bu hayatında başka dönüşümlerin habercisi. Mart 2018 yeniayında Chiron juno üzerinde ciddi açılar (Pluto , Saturn kare , 8 evdeki Venüs karşıt Neptün 150 lik) nedeniyle eşi ile ilgili sıkıntılar yaşayabilir. Eşin bir hastalığı olabileceği gibi bunun bir tazminat ödemesi şeklinde de gerçekleşebileceğini de gösterebilir.

21.08.2018

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir