9 Şubat Dolunay

9 Şubat 2020’da 20 derece Aslan burcunda bir dolunay meydana geliyor. Dolunaylar sonlanma, sonuçlanma enerjisidir. Arkasından da yeni başlangıçlara gebedir.

Aslan burcu aşk, çocuklar, yaratıcılık konusunu, Güneş ise kova burcunda özgürleşme, yenilik, isyankârlık konusunu vurguluyor. Güneş Ay’ı yönettiği için her iki gezegen de da baskın ve etkili. Yükselen koç burcunda. Yönetici Mars, dolunaya olumlu açıda. Venüs- Chiron- Lilith kavuşumu koç burcunda ve düğümlere kare.

Venüs Chiron sevgi ile ilgili yaraları gösterir. İlişkilerde sorunlar acı verici, aldatıcı ve manipülatif olsa da yönetici gezegenin dolunaya olumlu açısı, yaşanan sıkıntıların ve bitişlerin sonuçlarının olumlu olacağını gösteriyor. Venüs’ün bu konumu maddi değerler parasal konularda da beklenmedik zararları da gösteriyor.

Boğa burcundaki Uranüs dolunay ile tamamlanma enerjisi içinde, uzun vadede her türlü değişimi destekliyor. Ancak Uranüs yapısı gereği, ani beklenmedik, şok edici etkiler verir. Bu nedenle yaşananlar rutini bozan, alışılmadık ve korkutucu gelecektir.

Chiron ise içimizdeki en derin korkularımızı gösterdiği için, aslında korkularımızın bize acı verdiğini anlatmaya çalışır. Bu nedenle değişime direnmek sadece acımızı arttıracaktır. Bu dolunay bize istemesek de hayatımızdaki yeniliklerin, tekamülümüz için gerekli olduğunu söylüyor. Zaten 2020 yılının teması olan Pluto Satürn kavuşumu, bize sert dönüşüm, değişim ve sürprizlere hazırlıklı olmamız gerektiğini söylüyor.

Hayatınızda sonlanan her şey, hayat yolunuzdaki engellerinizin sonlanması aslında. Bunu fark ettiğiniz zaman korkularınızdan özgürleşeceksiniz.

Hilal Çetinkaya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir