7 Mayıs 2020 Akrep Dolunayı

VENÜS’ÜN DANSI, İKİZLERDE RETROYA DOĞRU

Venüs, uyum, denge, aşk, sevgi ilişki gezegeni olsa da zararlı burç ve açılarda öfke, korku ve yıkıcılığı da temsil eder. Bu ikilemli davranışı nedeniyle Venüs’ü anlamak ve kavramak zordur.  Venüs ancak kendine ihanet edilince ortalığı birbirine katar. Ve işte o zaman savaşçı ve öfkeli yüzünü gösterir. Uranüs ve Venüs birbirini sevmez desek de aslında Venüs Uranüs ün kızıdır. Titan soyundan gelir. Gelişmemiş ilkel bir tarafı vardır. Bu nedenle yeri geldiğinde düzen bozucu olabilir.

Doğum haritalarında aşırı müsriflik, aşırı cimrilik, doyumsuzluk, duygusuz, çıkarcı, koşullu ilişkiler, sevgisizlik, değersizlik Venüs ün zararlı pozisyonlarında ortaya çıkar. Bu durum kişinin karmik sorunlarını gösterdiği gibi bu yaşamdaki sınavlarının nerelerden geleceğini anlatır. Bu yüzden bir doğum haritasında Venüs’ün pozisyonu ile göksel transitleri çok önemlidir.

Akrep Dolunayında Venüs Retro hareketine başlamak üzere Ghost pozisyonda. Neptün ile kare açıda, Aralık tutulma yöneticisi Derecesi Dhenb (Kara kuğu) ile 150’lik açısı tutulmayı aktifleyecek. Bu venüsyen konularda ani beklenmedik öngörülemeyen belirsizlikler demektir.

Venüsyen konular ise ekonomik dengesizlikler ile ilişkilerdeki ani gelişmeleri gösteriyor.

Bu dönem tüm dünya ekonomik dengelerin bozulmasına şahit olacak. Venüs para konusundaki alışkanlıklarımız üretim ve tüketim anlayışımızı sınayacak. Venüs, para dışında, sevgi duygumuz, ilişkilere bakış açımız, aldatma aldatılma gibi dürtüsel davranışlarımızı da sorgulayacaktır.

Oğlaktaki Pluto Jüpiter kavuşumu Venüs’ün Retro hareketi ile tetik etkisini verecektir.

Özellikle 11 Mayıs Satürn S, 14 Mayıs Venüs S pozisyonunu dikkate aldığımızda bu etki daha belirgin yaşanacak. Kişisel haritalarda Venüs’ün ve Satürn’ün hangi evimizden geçtiği ve hangi gezegenlerimize açı yaptığı önem kazanıyor. Tüm bu transitler birleşik çalışacaklar.

5 Haziran’daki Ay tutulması, düğümlerin burç değiştirmesi, ile birlikte gökyüzündeki tüm gezegenler önemli. Açıkçası gökyüzünde baş döndürücü bir dans var.  Bu göksel dans ile birlikte 2020 yılının yeni bir döngüsüne daha giriyoruz.

Hilal Çetinkaya

Oğuzhan Ceyhan Astroloji Ekolü

.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir