6 Mart Balık Yeniayı

Neptünyen bir yeniayda Uranüsyen dönüşümler… Karmaşık, tuhaf, sisli, sulu, belirsiz etkiler söz konusu.

Yeniay yöneticisi Neptün Vesta ile kavuşumda. Ancak diğer yönetici Jüpiter ile kare açıda. Kendimizi adadığımız hayallerimiz konusunda yeni başlangıçlar hayatımızda gündeme gelecek. Ancak kare açı, amaçlarımıza abartmadan, fanatizm yapmadan ulaşmamız konusunda uyarı niteliğinde. Hayaller güzel ama gerçeklerden de kopmamak gerekir. Dengeyi sağlayan kazanacak.

Yeniayın yükselen yöneticisi, S pozisyonunda ve Scheat sabit yıldızındaki Merkür’e, Mirach sabit yıldızındaki Uranüs eşlik ediyor. Sabit yıldızların bu pozisyonu dünya genelinde bazı suikastların olabileceğini gösteriyor.

Bu yeni ay Ağustos-2018 deki 18 derece aslan burcundaki Güneş tutulmasına işaret ediyor. Satürn 18 derece oğlakta apex noktasında 150 lik Uranüsyen açı ile beklerken, yeni ay yöneticisi Neptün ile birlikte YOD açı kalıbı oluşturarak, tekrarlayan olayları gündeme getirecek. Ayrıca, Uranüs’ün boğa burcundaki ilk adımı ve yöneticisi Venüs ile olumsuz açısı parasal sistemlerde dalgalanmalar vererek, borsa ve dövizde hareketlilik yaratabilir. Ceres’in dolunaya kare açısı, maddi anlamda bereketsiz bir dönemi gösteriyor.

2018 yılında 16 Mayıs-6 Kasım arasında Uranüs bir süreliğine boğa burcunda hareket etmişti. 2019 Mart yeniayından itibaren Uranüs geri dönmemek üzere boğa burcunda. Etkisi tüm Dünya geneli için geçerli. Büyük resimden bakarsak eğer, 7 yıllık döngüde kapitalist sistemin tümden sarsılması söz konusu.

Yine 0 derecedeki Uranüs ile yöneticisi Venüs’ün, Bos sabit yıldızındaki yerleşimi ve juno ile 120 lik açısı açısı tuhaf, marjinal ama karmik ilişkiler ve aşklar konusunda beklenmedik gelişmeler yaşatabilir. Özellikle kişisel haritasında 0-5 derecede gezegenleri bulunan kişilerde bu etki çok daha belirgin çalışacaktır.

Görüldüğü gibi, balık burcundaki bu yeniayda kalıpları yıkan Uranüs başrolde. Marjinal, şizofren ve duygusuzdur. Kısaca bize şöyle der:

Ben önümüzdeki yedi yıl sizin tüm kalıplarınızı kıracağım. Aslında ben sizi çok ileri bir boyuta getireceğim. Fakat bu boyuta gelmeniz için inandığınız her şeyi silip atmanız gerekiyor.” İnandığınız şey, üniter devlet yapısı, üniter aile yapısı, maddi değerlere bakış açımız, cinselliğe bakış açımız, ahlaka bakış açımız, etiğe bakış açımız… Bizim algı mekanizmamızın yettiği boyutun çok ötesinde bir gerçekliktir Uranüs.

İdollerden John Locke’un söylediği gibi, “E bu da olur, e bu da doğrudur, e bu da doğrudur.”

Hilal Çetinkaya

Oğuzhan Ceyhan Astroloji Akademisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir