5 ŞUBAT YENİAY

Yeniay, 6 ocaktaki Güneş tutulma derecesine gelen Satürn’ün, apex noktasına gelmesi nedeniyle, tutulmanın tetik mekanizmalarından birini oluşturuyor. Vega sabit yıldızındaki Satürn kendi burcunda ve çok güçlü. Başarı ve otorite yıldız Vega, GAD ile aynı hatta geçmişteki çalışmaların karşılığını vermek için bekliyor. Olumlu yada olumsuz karşılık kendimize yaptığımız yatırımla doğru orantılı olacaktır.

15 Derece Kova burcundaki yeni ay Alnair sabit yıldız ile kavuşumda. Bu yıldız uzun soluklu işleri başlatmak için şanslı bir dönemi ifade ediyor. Merkür kova burcunda yeniaya eşlik ediyor. Yeni ay modern yöneticisi Uranüs ile 72 lik açı yapıyor. Yetenekler ortaya çıkabilir. Merkür kova burcunda jupiter mars 120 liğine 60 lık yapıyor. Kova özgürlük, bilgi, yenilik ve isyankarlık enerjisi taşır. Yeni düşünceler aykırı fikirler, farklı ortaklıklar için fırsat ve başlangıç zamanı.

Alnair göç yıldızıdır. Bu yıldız üzerinde verilen kararlar, uzak mesafeli savaşlara neden olabilir. Dünya genelinde özellikle denizaşırı ülkelerde savaş kararları verilebilir

Ancak Satrün’ün Mars karesi bazı engel ve kısıtlamalar yaşatabilir. Ayrıca bu açı kemik kırma açısıdır. Uranüs’ün de bu kareye eşlik etmesi, ani kazalar, kemik kırıkları, kemik hastalıklarını ortaya çıkarabilir. Dikkatli ve temkinli olmak gerek.

Venüs Oğlak burcunun ilk derecesinde, Satürn yönetiminde. Aynı zamanda yükselen yöneticisi olduğundan, ilişkiler ve para konularında ciddiyet ve kısıtlama getirecektir. Oğlak başak ve boğada 0-5 derecelerde kişisel gezegenleri olanlara yeni ilişki fırsatları, yeni sözleşmeler, ortaklıklar gündeme gelebilir. Bu dönem başlayan birliktelikler ciddi ve uzun süreli olacaktır. Yine de Venüs Chiron karesi ve Lilith’in aktif konumu, manüplatif gizli olaylar ve yaralayıcı durumlar yaratabilir. Para konularında spekülasyonlara ve aldanmalara dikkat edilmeli.

Hilal Çetinkaya

Oğuzhan Ceyhan Astroloji Akademisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir