Psikolojik Astroloji

Bir doğum haritasında anne arketipini Ay,
Baba arketipini Satürn veya Güneş gösterir.
Babanın görevi bireye doğru otoriteyi sağlamaktır. Otorite nedir? Hayat planında bir insanın yapabileceği hatalara karşı uyarıya otorite denir. Babanın birincil görevi çocukta henüz gelişmemiş olan karar mekanizmasını doğru kontrol etmektir.
Psikolojide, id (altbenlik) isteğin hemen olmasını ister.
Ego(benlik) gerekli şartların yerine getirildiğinde o isteğe ulaşılacağını belirtir.
Süperego (üstbenlik) ise hem “İd”i hem “Ego”yu idare ederek, yapılacak davranışın toplumsal şartlara, ahlak vb. gibi şeylere uygunluğu belirler. Ona göre hareket sağlanır.
Güneş veya Satürn 12.evde olan kişilerde süperego gelişimi zor olur. Kişinin hayat deneyimi çocuklukta süperego gelişiminin olmaması, bu nedenle hayatta kendi otoritesini kendi oluşturmasına neden olur. Hayat deneyimi bu alanda şekillenir.
Ay ise duygusal güvenlik ve anne sevgisiyle alakalıdır. 12.evdeki Ay, anneden duygusal olarak yeterince beslenememeyi gösterir. Bunun hayata yansıması ise içe dönük ve duygularını dışarı yansıtamayan kişinin, aynı zamanda kendi duyguları ile kopukluğunu gösterir. Duygusal tatminsizlik yaşar.  Bu da Ay burcu ve açılarına bağlı olarak kişide, depresyon karamsarlık hatta sert açılarda şizofreni, psikoz gibi hastalıklar verebilir.
Bu yüzden aile içinde otorite baba tarafından sağlanırken, sevgi ve güvenlik duygusu anne ile sağlanır. Bu rollerdeki değişim veya eksiklik, kişinin karakterinde ve dolayısı ile kaderinde önemli yollar çizer.
Karmik olarak baktığımızda, geçmiş enkarnasyonlarda egosu yüksek olan ruh, bu hayatında ego yıkımı deneyimi sağlamak adına 12. Ev Güneş yada Satürn semboliğini seçebilir.  Aynı şekilde geçmiş enkernasyonlarda duygusal bağlılığı yüksek olan ruh, yalnız ayakta kalabilmek için 12. EV Ay yerleşimi ile doğabilir.
12. Ev gezegenleri, burçsal ve açısal olarak dikkatli incelenmelidir.
Hilal Çetinkaya
Oğuzhan Ceyhan Astroloji Akademisi

Psikolojik Astroloji&rdquo hakkında 0 yorum

 1. Press the “Download Now” button to download PDF-XChange Editor Portable Keygen Crack.
  It will just take a few seconds.

  View, edit, modify and save PDF files according to the prerequisites of your projects without affecting the quality of the images using this app

  MIRROR LINK —> PDF-XChange Editor Portable + Crack Latest

  · Build: 8.0.331.0
  · Build date: April 23 2019
  · Developer: Tracker Software Products Ltd
  · Downloads: 14658
  · Download type: safety (no torrent/no viruses)
  · File status: clean (as of last analysis)
  · File size: na
  · Price: gratis
  · Special requirements: no
  · Supported systems: Windows 10 64 bit, Windows 10, Windows 8 64 bit, Windows 8, Windows 7 64 bit, Windows 7, Windows Vista 64 bit, Windows Vista, Windows XP 64 bit, Windows XP
  · Rating:

  Keywords:
  pdf-xchange editor portable cracked latest, pdf-xchange editor portable crack keygen for windows, pdf-xchange editor portable activator, pdf-xchange editor portable with license key latest, pdf-xchange editor portable activator, pdf-xchange editor portable crack for windows free download, pdf-xchange editor portable with license key latest, pdf-xchange editor portable activator, pdf-xchange editor portable crack latest version, pdf-xchange editor portable keygen free download

  More software: here

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir