31 OCAK AY TUTULMASI VE TÜRKİYE

AY TUTULMASI

31 Ocak 2018’deki Ay Tutulmasında anın haritasının yükselenin yengeç olması, yöneticisi Ay’ın Retro Ceres ile kavuşup Güneş ve Venüs’e karşıt yapması, bereket, kazanç, maddi konularda sıkıntı yaşanmasına neden olabilir. Ayrıca Retro Ceres Neptün 150 liliği kadınların taciz, şiddet olaylarına daha çok maruz kalabileceğini göstermesi açısından önemli.

Türkiye haritasına baktığımızda ise, 2018 yılının kadersel olarak önemli değişim ve dönüşümlerinin başlangıcı olan bir tutulma yaşayacağımızı söyleyebiliriz. Aslan- kova aksında yaşanacak bu tutulmalar serisinin birincisi, diğerlerinde olduğu gibi 5. Evdeki stelyuma etkili açılar yapacak. Özellikle Türkiye doğum haritasındaki Venüs’ün baskın sert etkiler alması, Venüs’ün temsil ettiği para, ekonomi, diplomatik ilişkiler konularında ani ve sert olaylar yaşanabileceğini işaret ediyor. Venüs cihron 150 liliğinin tetiklenmesi bu sert olaylar sonucu, toplumsal boyutta yara alabileceğimizi gösteriyor.

Transit Uranüs’ün 6 evin yöneticisi Jupiter’e 150 lik uranüsyen açı ile askeri hareketliliğin arttıracağını, Transit Saturn’ün ise 21 Aralıkta oğlak burcuna geçmesi ile açık düşmanlıklar evi olan 7. evde kısıtlanma ve sınavlar yaşayacağımızı gösteriyor. Önümüzdeki iki buçuk sene Pluton ile de kavuşup 7. ev üzerinden yükselene ve natal Pluto’ya karşıt açı yaparak ülkenin açık düşmanları ile ciddi gerilimler ve dönüşümler yaşayacağımız bir döngü içinde olduğunu gösteriyor.

Temmuz ve Ağustos aylarında iki Güneş ve bir Ay tutulması ile birlikte devrimci Uranüs’ün boğa burcuna geçip burç değiştirmesi çok daha ciddi etkiler yaratacaktır. Uranüs gibi ağır hareket eden gezegenler, burç değiştirdiği anda etkisini şok edici bir şekilde gösterir. Boğa burcu sabit, stabil bir burçtur. Maddi kaynaklar, ikili ilişkiler ve toprak hareketleri ile alakalıdır. Uranüs gibi marjinal, devrimci, değişim getiren bir gezegen, bu sabit enerjiden hoşlanmaz. Boğa burcundaki Uranüs, Türkiye’nin 5. Evindeki stelyumuna karşıt açı yaparak tutulmalardaki etkiyi daha sertleştirecektir. O nedenle 31 Ocak Ay tutulması, Temmuz ve Ağustos aylarındaki tutulma etkilerinin bir ön hazırlığı niteliğinde olacaktır.

Türkiye, akrepsel Plutonik bir ülkedir. Ölüm, yaşam, cinsellik, dönüşüm her zaman bu ülkenin kadersel temaları olmuştur. Üzerinde bulunduğu kutsal topraklar, Anadolu, yüzyıllardır çok büyük bedeller ödeyen bu milletin koruması altındadır. Bu halkın sahip olduğu misyonu hatırlaması, sahiplenmesi için bilgeliğimizi, kodlarımızı unuttuysak eğer, yaşanacak tüm acılar bizi özümüze döndürmek için gerekli deneyimler olacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir