2021 GENEL BURÇ YORUMLARI

Astrolojik genel burç yorumları eşit ev sistemi üzerinden yapılmıştır. Bunun anlamı, yükselen burçların ortalama dereceleri 15 derece alınmış ve her ev aynı büyüklükte kabul kabul edilmiştir.

Yükselen burcunuz 10-20 derece arasında ise astrolojik yorumlar sizlere daha yakın çıkacaktır.

Daha fazla fikir sahibi olabilmek için,

-Eğer yükselen burç dereceniz ilk derecelerde ise bir önceki burcu, son derecelerde ise bir sonraki burcu da okuyabilirsiniz.

-Yükselen burcunuz yanında Güneş burcunuzu da okuyabilirsiniz.

Ayrıca gerçek ev büyüklükleri, evlerin içindeki gezegenler, ve birbirleri ile yaptıkları açılar, ay düğümleri yerleşimleri de tüm haritanın anlamını bir anda değiştirebilir. Bu kombinasyonlar yaklaşık 38.500 farklı kalıp oluşturur.

12 burç 12 ev olmasına rağmen milyonlarca insanın farklı hayat plânları olmasının nedeni budur.

Bu nedenle bireysel harita yorumu kişiye özeldir.

Genel burç yorumları hayat planınız ile ilgili bize fikir verebilir. Ve sadece ortalama %10-15 olasılığında doğruluk payı vardır.

YÜKSELEN KOÇ

Üç yıldır kariyerlerindeki zorlanmalar, Aralık tutulması ile yeni bir aşamaya geçecek. Çevreleri genişleyecek, sosyal alanda tanınmaya, çeşitli arkadaş gruplarında, derneklerde ön planda olmaya başlayacaklar. Hayallerini gerçekleştirmek mümkün olacak.

Tüm bu gelişmeler kişisel imajı, kimliği ve sağlığı üzerinde etki gösterecek, özgüvenleri gelişecektir.
Ancak mücadele etmeleri, özellikle Şubat ayından itibaren kariyerlerinde karşılarına çıkan fırsatları kaçırmamaları gereken bir yıl geçireceklerdir.

2021’in şanslı burçlarından. Ancak Pluto 4 yıl daha oğlakta kalmaya devam ediyor. Özellikle son derecelerde koç burcunda gezegeniniz varsa dönem dönem zorlansanız da akılcı kararlı ve disiplinli tavırlarınızdan ödün vermeden ilerlerseniz başarıya ulaşmanız mümkün olacaktır.

Nisan ayında, aşk ve ilişkilerde ani gelişmeler yaşanabilir. Karşılarına çıkan kişiler ile ilgili belirsizlikler, karasızlıklar, hayal kırıklıkları olabilir. Bu kişilerle karmik bağları olduğundan bazı hesaplaşmalar yaşayabilirler. Bu ilişkilere aşırı odaklanarak kariyer planlarını ihmal etmemeliler.  Bu yüzden karşılaştıkları insanlara temkinli yaklaşmalı, kişiliklerinden ödün vermemeleri gerekir.

Yükselen koç dışında koç burcunda önemli gezegenleriniz varsa, bu gezegenlerin temsil ettiği konular olumlu yönde gelişecektir.

Haziran ayındaki güneş tutulması ikinci evlerinde.  Hedeflerine odaklanırlarsa maddi gelirleri bundan olumlu etkilenecektir. Yılın ikinci yarısında kariyerlerinde değişim rüzgarıyla fırsatlarla birlikte şanslı bir dönem yaşayacaklar. Özellikle sosyal çevrelerindeki değişim rüzgarı daha da güçlenecek, kendilerini daha rahat ifade edebilecekleri bir dönem geçirecekler.

YÜKSELEN BOĞA

Oğlak Satürn transiti ile üç yıldan beri eğitim, yabancı ülkeler, yolculuklar, yakın çevre kardeşler veya mahkemeler ile ilgili alanlarda sorun yaşadılar. Bu sorunların zamanla çözüme ulaşacağı yeni fırsatların yaşanacağı bir yıla başlıyorlar. Sürekli bir engel, bir tıkanıklık yaşam enerjilerini zorladı.

Çoğu zaman da karamsarlığa kapılıp bazıları depresyon, anksiyete gibi bazı psikolojik sorunlar, bazıları da kas boyun ağrıları gibi fiziksel hastalıklar yaşadılar.
Şubat ayı tekrar aynı konular ile ilgili gelişmeler canlarını biraz daha sıkabilir. Bazı aksilikler, kazalar, tartışmalar yaşayabilirler.

Bu sorunların zamanla çözüme ulaşacağı yeni fırsatların yaşanacağı bir yıla başlıyorlar.
Nisan sürprizli bir ay. Bu aydan itibaren çok çalışıp mücadele ettikleri eğitim veya davalar gibi konular çözüme ulaşmaya, rahat akmaya başlayacak.  Maddi gelirlerde artışlar yaşayacaklar. İmza ve sözleşmeler konusunda profesyonel destekler alarak fırsatları doğru değerlendirebilirler.  Bu dönem eğitim aldıkları konularda aktif olarak değer üretmeye başlayacaklar.

Ancak boğalar asıl etki kariyerlerinde görecekler. Boğanın tepe noktası kova burcunda olduğu için en çok kadersel etki alan burçlardan. Eğer Uranüs gibi bir gezegenin yönettiği, tepe noktasınız varsa böyle bir gökyüzünde her şey olabilir. Satürn tepe noktasından geçerken yükselene gelen Uranüs ile sert açı yapıyor. Bu nedenle yönetici Uranüs ve Satürn’ün doğum haritasındaki konumları kaderinizin ne yönde değişeceğini gösterecektir.

Bir anda müthiş bir şekilde yükselebilir veya bir anda iflas edebilirsiniz.
Son üç yıllık döngü ile bağlantılı olarak bu sizin azim ve kararlılığınıza bağlı olsa da sonrası yazgınızla alakalı olacaktır. Haziran ayı kaderinizin şekillenmeye başlayacağı, şartların nasıl değişeceğini göstereceği bir dönem olacak.


YÜKSELEN İKİZLER

Bu yıl evlilik, uzun süreli ilişkiler, ortaklık konularını gündeme getirecektir. Özellikle gizli ilişkilerin, karmik sorunların su yüzüne çıkacağı bir dönem yaşayabilirler. Bu konularda beklenmeyen krizli olaylarla karşılaşabilirler. Birlikteliklerde tutku ve cinsellik ön planda olabilir. Ayrıca zamanla takıntılı durumlar içinde kalabilirler. Belirsizlikler, aldatma, aldatılma, maddi sorunlar yaşayabilirler.

Düğümlerin yıl boyunca 1-7 aksında olacağı göz önünde bulundurulduğunda birliktelik ve ortaklıklarla yaşadıkları krizler onları zorlayacaktır.

Ancak ikizlerin asıl gündemi 2021’in Nisan ayından itibaren yurtdışı bağlantıların güçlenmesi, yayıncılık, akademik konular ve eğitim olacaktır. Bazıları yurtdışına yerleşebilir.

Bazıları yüksek eğitime ya da yabancı dil eğitimine başlayabilir, bazı ikizler ise toplumsal konularda astroloji felsefe inanç sistemleri ile uğraşabilirler.

Bu dönemde yaratıcılık ilham veren rüyalar, sezgileri çok güçlenecektir.  2021 de karşılarına çıkan bu fırsatları değerlendirmeleri geleceklerine müthiş katkı sağlayacaktır. En büyük desteği çalışma ortamında, birlikte çalışacakları kişilerden bulacaklar.

Uzun süredir devam eden mahkeme ve davaları 2021 de çözüme ulaşacak, bekledikleri alacaklarını alabilecekler.

İlişki ve birliktelik krizlerinin akıllarını karıştırmalarına izin vermemeliler. Özellikle 15 Haziran’da kesinleşecek Merkür retrosu ile birlikte gerçekleşecek Güneş Neptün karesine dikkat etmeli, aldatılmalara karşı temkinli olmalılar. Bu dönemde ortaklık ilişkilerinde, sözleşmelerde kandırılma yaşayabilirler.

İkizlerin en büyük yatırımı kendilerine olacaktır. Hayatlarının kontrollerini ellerine almaları gerekir.

Ancak haritalarında özel durumlar varsa, Mars, Venüs, Juno yerleşimlerinde uygun bağlantıları varsa, yaşadıkları ilişkilerin olumlu sonuçlanması mümkün. Orta yaş ikizlerin ikinci evlilikleri gündeme gelebilir. Bunların detaylı incelenmesi çok önemlidir.

YÜKSELEN YENGEÇ

Yükselen yengeçler, ilişkiler, evlilik, ortaklıklar ve sözleşmeler ile ilgili konularda yoğun bir yıl geçirdiler. Bir kısmı evlenirken bir kısmı da boşandı. Bazıları da evliliklerini sorgulamaya başladılar. Bazı yengeçler ise açık dost ve düşmanlarını tanıma fırsatı buldular. Kişilikleri güçlendi.

Değişen hayata bakışları onları yeni kararlar almaya itti. Birçoğu bu kararları uygularken 2021’de bazı krizlerle uğraşmak zorunda kalabilirler.

Doğum haritasındaki 8.eve dönüşüm, miras gelirleri, cinsellik desek de aslında en zor ve krizli evdir. Ölüm ve yeniden doğuş evidir. Satürn bu bölgeden geçerken, sert Uranüs kontakları nedeniyle zorlanabilirler. Hastalıklar, ameliyatlar kendilerinde veya eş, anne baba gibi yakın çevrelerinde olabilir. Sık değişen ruh halleri, panik atak ve depresyon sorunlarını arttırabilir. Koruyucu açıları varsa geçmişten gelen hastalıkların ameliyatları ve tedavileri gündeme gelecektir.

Bunların dışında krediler borçlar vergiler parasal konularla, ortak paralar gibi konularla uğraşabilirler. Beklenmedik masraflar çıkarken, ödenmesi gereken mecburi borçlarla karşılaşabilirler. Unutulmuş ödemeler gündeme gelirken eski vergi borçları SGK borçları, nafakalar veya ödenmesi gereken krediler ile ilgili sorunlar çıkabilir.

Ancak özellikle Güneş burçları terazi ikizler gibi burçtaysa, olumlu başka göstergeler varsa, miras, faiz veya geçmiş yatırımlarınız konusunda ciddi gelir artışlarınız olacaktır. Eğer tazminat, nafaka, velayet davaları gibi konularda alacaklı taraftaysanız, mahkeme sorunları Nisan ayından itibaren çözülmeye başlayabilir.

YÜKSELEN ASLAN

Kariyer ve mesleki konularda yeni bir döneme hazırlıklı olmalılar. Hayatlarında bu konularda önemli dönüşümler yaşayacaklar. Farklı iş alanları farklı yatırımlarla beklenmedik konularda kendilerini göstereceklerdir. Bu değişim ani ve zorlu olsa da yöneticilik konusundaki yetenekleri sayesinde krizleri doğru yöneterek kendilerine yeni bir yol çizebilirler.

Bu değişim enerjisi Ocak ayının ikinci haftasında itibaren hızlı bir şekilde gündeme gelecek. Bu zorlu dönemde eski iş ortakları iş yaptığı kişilerle ile ilgili sorunlar yaşayabilir. Yeni ortaklar özellikle yurtdışı bağlantılı destekler bulabilirler.  Günlük rutinleri değişecektir.

Çocuk aşk ve flörtler ile ilgili yenilikler ilişki ve evlilikte yeni kararlar gündemde. Nisan ayından itibaren ilişki ve evlilikte zorlu durumlar yaşanabilir. Belirsizlikler aldatmalar olabilir. İlişkilerinde problem olan aslanlar boşanma ayrılık kararı alırken bir kısım aslanlar ise yeni aşk ve flörtler yaşayabilir.  İlişki ve evlilik konularında 2021 de önemli kırılma noktaları yaşayacaklar. Ekim ayından itibaren konular netliğe kavuşacaktır. Doğum haritasındaki Venüs, Mars, Juno gibi kombinasyonlar yaşanacak gelişmelerin detayını verecektir.

Aslanlar Haziran ayından sonra sağlık sorunları yaşayabilirler. Kalp ve dolaşım sistemi ile ilgili hastalıklara karşı hassas bir yıl onları bekliyor. Kontrollerini ihmal etmemeli stresten kendilerini korumaları gerekiyor. Kriz yönetimi önemli…

YÜKSELEN BAŞAK

Ocak ayında aşk ve flörtlerle ilgili krizler, ayrılıklar olabilir. Çocukları varsa çocukları ile ilgili sorunlar yaşayabilirler. Örneğin ergenlik problemleri ile uğraşabilirler. Çocuk sahibi olamayanlar tedavi ve alternatif yöntemler ile çocuk sahibi olmak için uğraşabilirler.

2021 de başaklar için en önemli gündem yeni bir kariyer döngüsü olacak.
Yönetici gezegenleri Merkür, kova ikizler ve terazi burcunda bu yıl üç kez retro yapacak.
Bu retrolar, Jüpiter ve Satürn’den aldığı desteklerle iş, kariyer, para döngüsündeki güçlü değişimin işaretleri.
Bu nedenle başak burcu, ikizler gibi şanslı burçlardan. Yeter ki fırsatları değerlendirsinler.

Nisan ayından itibaren günlük rutinleri hizmet ettikleri alanlar, mesleki konularda dönüşüm etkilerini hissetmeye başlayacaktır. Uzun zamandır sorun yaşadıkları iş yaşamları düzelmeye başlayacak. Terfi edebilirler. Yada tazminatlarını alıp daha iyi bir konumda başka iş bulabilirler.

Kardeşler veya yakın akrabalar bu konuda onlara destek gösterebilir. Hatta bazı başaklar iş değişikliği nedeniyle şehir değiştirebilirler.

Bu değişim başta onları zorlayacaktır. Hatta hiç de istekli olmayabilirler. Alışkanlıkları bırakmak, akışta kalmak, başak gibi kontrolcü ve takıntılı burçlara ters geldiğinden, fırsatları görmezden gelebilirler. Eski, onları mutsuz etse bile değişmek istemeyeceklerdir.

Ama 2021 yeniliği kabul edenler için mutluluk, etmeyenler için kaos getirecek bir yıl.

Sağlıklarına dikkat etmeliler. Strese bağlı bağırsak sendromları, kolit, spastik kolon, kabızlık gibi hastalıklar yaşayabilirler.

YÜKSELEN AKREP

2020’nin son altı ayı yöneticileri Mars’ın retro olması Pluto ile sert açılar yapması nedeniyle hem sağlık hem iş yaşamı hem de günlük hayatlarında zorluklar yaşadılar.

Ocak Şubat ayı itibari ile bu konularda tekrar zorluklar yaşasalar da zamanla, doğru kriz yönetimi ile sorunları çözülmeye başlayacaktır.

Maddi gelirleri, ürettim değerleri, kazançları artması ile birlikte harcamaları da artacaktır. Ev, mülk alım satımı, yaşadıkları yeri değiştirmek dekorasyon için yeni eşyalar satın almak gibi konular gündeme gelecek.

Şubat ayında bazı aksilikler çıksa da kısa zamanda çözüme kavuşacaklar. Mart Nisan gibi beğendikleri ev ile ilgili kredi çekebilirler veya borç alabilirler.

Aile kökler ebeveynleri ile ilgili sorunlar ağustos ayı itibari başlayabilir. Yılın ikinci yarısındaki sert yeniay ve dolunay döngüleri aile büyükleri ile ilgili krizleri gündeme getirebilir. Hastalıklar, kayıplar olabilir.

Akrepler çok güçlü, dönüştürücü enerjileri yüksek kişiliklerdir. Tüm hayat sınavları bu enerjiyi doğru yönetebilmek üzerinedir. Ama genelde kendi güçlerini kontrol edemezler. Bu durumda ya kurban rolüne girerler enerjileri içe döner, kendilerine zarar verirler yada farkında oldukları bu gücü çevrelerine karşı olumsuz kullanmaya eğilim gösterirler.

Hem kriz hem çözüm yılı olan 2021 akrep enerjisinin yoğun hissedileceği bir yıl olacak. Akrepler zorlansa da içsel farkındalıklarının yükseleceği kimliklerini kabul edişleri ile birlikte olgunlaşacakları bir dönem yaşayacaklar.

Uzun zamandan beri sağlık sorunları, iş hayatı ile ilgili dengesizlikler 2021 yılının ikinci yarısından itibaren çözüme ulaşmaya, kişisel olarak güçlenmeye başlayacaklar.

YÜKSELEN TERAZİ

Son üç yıldır Satürn oğlak transiti, 2020’deki Venüs, Mars Retroları ile çok zorlandılar. Hem sağlık hem kariyer, hem de ilişkilerde sorunlar yaşadılar. Hayatlarını düzene sokmak için sürekli mücadele eden teraziler, Satürn ve Jüpiter in kova burcuna geçişi ile bu sene rahatlamaya başlayacak burçlardan birisi.

Çalışmalarının karşılığını alacaklar.

Çocuklar, aşk ve flörtlerle ilgili önemli bir dönem. Birçok terazi aniden çocuk sahibi olabilir. Çocukları varsa onlarla ilgili olumlu gelişmeler olacaktır.  Örneğin, çocuklarını evlendirebilirler ya da onların eğitim, iş hayatlarındaki başarılarını yaşayabilirler.

Bekar terazilerin ilişkileri çoğu burca göre daha şanslı. Her ne kadar bu sene genel olarak karmik sorunlu ilişkiler de gündeme gelse de sonuçlar diğer burçlara göre daha olumlu. Eğer güçlü bir Mars ve Juno’ya sahiplerse mutluluk vadeden insanlarla tanışabilirler. Özellikle Nisan ayından itibaren önemli birlikteliklere adım atabilirler.

Teraziler bu sene maddi anlamda da güçlü. Ortak kazançlar, miras gelirleri ile ilgili hak ettikleri birçok alacağı alacaklar. Uygun krediler, doğru yatırımlarla gelirlerini arttırabilirler.

Uyum ve denge burcu olan teraziler, aşırı verici yapıları nedeniyle haksızlığa uğramaya eğilimlidirler. Geçmişten beri yenen hakları varsa, kollektif alandaki kova enerjisi hak ettikleri desteği onlara verecektir.  Bu yüzden bu yıl şansları yüksek.

Pluto’nun 4 evdeki transiti onları biraz zorlayabilir. Özellikle 22-29 derece terazi, koç, yengeç oğlak burcunda önemli bir gezegenleri varsa Pluto kontağı önemli. Pluto çok ağır hareket ettiğinden 3 yıllık bir döngü içinde kayıplar yaşayabilirler. Yine bu zorluklar güçlü kişiliklerini olumlu yönde dönüştürecektir.

YÜKSELEN YAY

2021 de yükselen yayların hayati da hızlı bir değişim gösterecektir.

Birinci evlerindeki Güneş Tutulması sağlık, kişisel imaj, fiziksel görünümlerinde etkili olacaktır.

Ocak Şubat ayından itibaren para ve ürettiği değerler konusunda güvensizlikler, maddi konularda sıkıntılar ve problemler yaşayabilirler.

Ancak bu sorunlar gizli dostlar, kardeşler, yakın çevreden gelen destekler ile Mayıs ayından itibaren rahatlayacaktır.

Ticaret alım satım, eğitim, iletişim konusunda, iş ortaklıkları kurabilirler. Bol bol kısa mesafe seyahatler gündemde. Trafik kazalarına karşı dikkatli olmaları gereken bir dönem.

İş bağlantılarını doğru yönlendirebilirlerse doğru yatırım yaparlarsa 2021 in değişimine ayak uydurdukları taktirde yılın ikinci yarısı güçlenecekleri bir döneme girecekler.

Eğitimci yaylar ise özellikle Nisan ayından itibaren, eğitim öğretim konularında kendilerini geliştirecek çok sayıda öğrenci yetiştirmeye başlayacaklar. Aynı zaman bilgi birikimlerini kitap yazarak, yayıncı kurumlarla iş birliği yaparak aktarma imkanı bulabilirler.

Yakın çevre yakın akrabalar, kardeşlerden yana şanslı olsalar da aile içinde özellikle ebeveynler ile ilgili sıkıntılar yaşayabilirler. Belirsiz sinsi gizli hastalık haberleri alabilirler. Yıl sonuna doğru bu sorunlar daha belirginleşecektir.

Kendileri ise kilo problemleri karaciğer yağlanması şeker hastalığı gibi kronik hastalıklarla karşılaşabilirler. Doğru tedavi yöntemleri uygulayarak bu sıkıntıları kontrol atlında tutabilirler.

Bekar yaylar, Mayıs Haziran’dan itibaren yeni aşklar ve ilişkiler yaşayabilir.

Yay burçlarının, eğer doğum haritalarında güçlü Satürn güçlü Mars gibi destekleri varsa sorumluluk sahibi olduklarında her zaman bir çıkış yolu bulan şanslı insanlardır. Fırsatları doğru değerlendirip, etik davrandıkları taktirde 2021 yılında sıkıntıları atlatabilecek iyimser burçlardan biri olacaklar.


YÜKSELEN OĞLAK

Gizli düşmanlıklar, hırsızlıklar arkadan çevrilen işler ile mücadele etmek zorunda kalabilirler. Yada kendileri gizli işler çevirebilir, gizli ilişkiler yaşayabilirler. Aldanma ve aldatılmaya açık bir dönem.
Neptün’ün 12.evlerine yaptığı kare önemli.

Satürn’ün oğlak borcundan çıkması ile 2020 de çok zorlanmış olan oğlaklar yıl boyunca devam eden Satürn Uranüs karesi nedeniyle zaman zaman yine zorlu dönemler yaşayacaktır. Disiplinli ve azimli oğlaklar yapıları gereği yeni değişim döngüsünde mücedele etmeye devam edecekler.

Özellikle Nisan ayından itibaren çok güçlü bir çalışma ve üretim döngüsüne girecekler. Buna paralel olarak da maddi degerlerinde ve kazançlarına bir artış olabilir.

Bu yoğun iş temposuna bağlı olarak sağlık sıkıntıları yaşayabilirler. Uyku düzenine beslenmelerine ve vitamin kullanımına önem vermeli, yoga meditasyon gibi alternatif rahatlatıcı yöntemlere yönelmeleri onlara iyi gelecektir.

Yükselen oğlak yılın şanslı burçlarından olmasına rağmen gizli belirsiz durumlar karşısında temkinli olmalı.

Ağırkanlı, mesafeli ve şüpheci Oğlak burçları 7.ev yöneticilerinin yengeçte olması nedeniyle, ilişkiler konusundaki gündemleri hızlı değişim gösterir.
Bu durum bu durum evlilik, ortaklık konusunda genel yorum yaparken de zorluk çıkarır.

Bekar oğlaklar Uranüs döngüsü ile zaten 2019 dan beri, Uranüs boğa burcu geçişi ile evlilik döngüsüne girdiler. Ama Uranüs transitinin 7 yıllık bir dönem olduğu göz önüne alınırsa bu dönemin belirlenmesi için kişisel haritalar incelenmeli.

Özellikle Ay, Venüs, Mars burçları ikizler terazi kova burcundaysa bu yıl ciddi birliktelik ve evlilik zamanı olabilir.

Mart ayındaki yeniay büyük aşk temalı. Ancak 12. Evdeki Juno ile Neptün karesi yine de bir belirsizlik, gizlilik ve hayal kırıklığı verebilir. 12-6 aksindeki 2021deki tutulma etkilerini hesaba katarsak ilişkiler konusunda temkinli olmalarında fayda var.

Hilal Çetinkaya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir