2 Ekim Dolunayı- Chiron

Chiron, düzensiz bir yörüngeye sahip olduğundan, bazen bir astroid, bazen de kuyruklu yıldız gibi davranır. “Ancak bir astroid bir gezegene göre ne kadar güçlü olabilir ki?” diyebilirsiniz? Ailesi tarafından istenmeyen Chiron gökyüzünde Zeus tarafından bir takım yıldızına dönüştürülmüştür. YAY TAKIM YILDIZI…  Takım yıldızına sahip olması onu gezegenlerden daha üstün kılar. Takım yıldızlar, gezegenler feleğinin bir üst makamıdır ve kadersel etkiler barındırır.

Bazen bir hastalık, bazen duygusal acı, aşk acısı, bazen para kaybı, bazen de psikolojik hastalık haritanızdaki Chiron’dur. Öldürmez aslında, ama asla geçmeyen kanayan bir yaradır haritanızda.

Eğer, yay burcunda bir yerleşiminiz varsa Chiron’dan asla kaçamazsınız.  Sadece eğitim verip insanlara çeşitli şekillerde farkındalık kazandırırsanız ya da şifa verirseniz dayağınız hafifler, o kadar.  Chiron’un amacı insanlara yol göstermektir.

Doğum haritanızda Chiron’un bulunduğu yer ve açı yaptığı gezegenlerin temsil ettiği konularda bir yaranız var demektir. Amacı acı ile tekâmül etmenizi sağlamaktır.

Nerede hatalarınız, yanlışlarınız, korkularınız, kompleksleriniz var? Nerede değişmek istemiyorsunuz? Chiron bu hataları bulur ve tekâmül etmeye direnenleri uyandırır.

“Nush ile yola gelmeyeni etmeli tekdir

Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir”

Hatalarınızla, korkularınızla, komplekslerinizle yüzleşin. Kendinizi eğiterek, düzeltip geliştirin. Bunu yapabilirsiniz. Kurşunu altına çevirebilirsiniz. Çünkü siz bunun için doğdunuz.

2 EKİM 2020 KOÇ DOLUNAYI:

Ay Chiron ile kavuşumda. 3 Ekim, Pluto durağan pozisyonda.

Dolunay ve Chiron yöneticisi retro Mars, Corona Australis takım yıldızında bulunan Satürn Pluto ve Jüpiter ile kare açıda. Mart ayındaki Mars Pluto kavuşumu, 2 Ekim’de Mars Pluto karesi ile tetikleniyor.

Aylar öncesinden beklediğimiz ve takip ettiğimiz bu açı, Chiron dolunayı ile kesinleşiyor. Önümüzdeki yaklaşık üç aylık dönemde, Corona ile ilgili vakalarda yükseliş olacaktır.

Bunun dışında yüksek tansiyona bağlı beyin kanaması, beyin damar hastalıkları, beyin tümörleri, migren, baş yaralanmaları gibi sorunlar ortaya çıkabilir.

Ayrıca, kan hastalıkları ile ilgili ani beklenmedik durumlar gelişebilir. Kandaki demir, çinko, kalsiyum, D vitamini, B12, gibi değerlerinizi kontrol etmenizde fayda var.

Temkin, önlem ve hassasiyet şart. Sağlığımız birinci önceliğimiz olmalıdır.

Kavga ve çatışmaya açık bir dönem. Sert sözler, çatışmacı durumlar içinde kalabiliriz. Öfke kontrolü önemli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir