19 Mayıs Dolunayı

19 Mayıs 2019 da 27 derece Akrep burcunda bir dolunay meydana gelecek. Akrep tehlikelidir. Dönüştürücü, kriminal olaylara neden olan karanlık bir enerjidir. Yapıların küllerinden yeniden doğuşunu simgeler.

Dolunay hem 27 Temmuz 2018, hem de 21 Ocak 2019 da kuvvetli iki ay tutulmasının apex noktalarını tetikleyeceği için sıradan bir dolunay olmaktan uzak görünüyor. Sistemi harekete geçirecek önemli zamanlardan geçiyoruz.

Ay Sirius sabit yıldızı ile paralel açıda. Yöneticisi Mars yengeçte. Ay ve Mars karşılıklı ağırlama yaparak, alt bantta Mars akrep, Ay ise yengeç enerjisine sahip olduğundan oldukça güçlü ve etkin çalışacaktır. Sirius B nin aktif olacağı bir dolunay yaşayacağız. Bunun anlamı kötülük ya da olumsuz gibi görünen ama özünde eğitici sınavlar yaşayacağımız bir dönemi gösteriyor.

Güneş Misam sabit yıldızında. Dolunay yöneticisi Mars, Pleiades’lerden Alcyone ile paralel açıda.

Pleiades birbirine çok yakın 7 yıldızdan oluşan bir yıldız kümesidir. Bu bölge eski toplumlar tarafından çok korkulan bir bölgedir. Yedi kör kız kardeş olarak bilinirler. Osmanlıda yedi kandilli Süreyya denir. Diğer isimleri ise Perihan, Ülker, Peren, Japonca ismi Subaru’dur. Tüm dünyayı çok etkilemiş bir gezegen bölgesi Algol’ün hemen üstü 27-28-29 derece boğa, 0 derece ikizler burcunda bulunur.

Pleiades üzüntü, mutsuzluk, körlük ile alakalıdır. Sıkıntılı bir bölgedir. Mars da burada zararlı çalışır. Bu konumu, yalanlar, entrikalar, çıkarcılık, kanunlarla ilgili sorunlar demektir. Gerçeği fark edememek, kendine karşı kör olmakla ilgilidir.

Dolunay, düğümlere Plüton’a ve Satürn’e olumlu açıda.

Bu kadar olumsuz etkili sabit yıldızın olumlu açılarda aktifleşmesi, yaşanan zorlukların kötü gibi görünse de dönüşüm için zorunlu olduğunu gösteriyor. Gerek Sirius gerek Plaides yıldız kümesi ilahi plana ait yıldızlardır. Daha yüksek bilince ve bilgiye ulaşmayı simgeler. Dolunay sistemde iyi veya kötünün olmadığını, her şeyin gelişim üzerine çalıştığını hatırlatacak bize. Yıkıcı olaylar bizi özgürleştirir. Bu yüzden gelişmek için dönüşmek zorunda olduğumuz zamanlara giriyoruz.

Boğa burcundaki Venüs Uranüs ile kavuşumu nedeniyle maddi konularda dengesizlikler yaşanabilir. 

0-5 derecede kişisel gezegenleri olan kişilerde karmik ilişkiler başlangıçlar, dönüşümler, bitişler söz konusu. Uranüsyen marjinal bu ilişkiler, Lilith Mars 120 liği nedeniyle manipülatif ve gizli olabilir. Bu yüzden evliliklerde aldatmalar da gündeme gelebilir.

Hilal Çetinkaya

Oğuzhan Ceyhan Astroloji Akademisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir