19 AĞUSTOS 2020 ASLAN YENİAYI

Yeniaylar bir aylık dönemde etkili desek de yeniay ve dolunaylar, tutulmaların tetik etkisini veren olayların zamanlamalarını da gösterir. Bu yüzden aslan yeniayı ve devamında 2 Eylül balık dolunayı bu yılın önemli transitlerinden sayabiliriz.

26 Derece aslan burcundaki yeniay Subra (24-26 Leo) sabit yıldızında,

SUBRA, kuvvet, büyük başarı veren güçlü bir yıldızdır. Ancak Algoloid etkide (Algol sabit yıldızı ile kare açıda) bir yıldız olduğundan temkinli dikkatli yaklaşılması, sahip olunan gücün dürüstlük ile kullanılması gerekir. Algol etkisinde bu yıldız çok büyük güç sahibi olunmasına rağmen sapkın arzuları da temsil eder. Bu da kadın ve çocuklarla ilgili olumsuz haberlerin devam edeceğini gösteriyor. Ayrıca ilişkiler konusunda şehvet ve dürtü sınavları, gizli ilişkiler, aldatmalar gündeme gelebilir. Venüs Uranüs olumlu açısı beklenmedik Uranüsyen aşklar getirecektir.

2020 yılı tutulmaları ile retro gezegen yoğunluğu, karmik olan geçmişteki hesaplaşmaların yoğun bir şekilde gündeme gelmesine neden oluyor. Satürn Pluto Jüpiter oğlak kavuşumlarıyla, bu hesaplaşmaların yönetim ve liderler konusundaki iktidar savaşlarına neden olması kaçınılmaz. Eski defterler yeniden açılıyor kartlar yeniden dağılıyor. Sonuç olarak yeni bir düzene doğru evriliyoruz.

Yeniayın Mars ile 120’lik açısı, güçlü liderler ve yöneticilerin sahip oldukları gücü gösterme, hırslı, dominant olma arzusu ile bu arzuyu eyleme geçirme dönemi. Bu eylem esnasında Mars Pluto karesi nedeniyle baskı, şiddet ve güç savaşları yaşanacağını gösteriyor. Dönüşüm gücü yüksek bir yeniay. Gücün sarhoşluğu ve etik olmayan davranışlar bu liderlere başta olumlu yansısa da uzun vadede çöküş getirebilir. Algoloid etki bunu gösterir.

Kişisel anlamda haritası uygun olan kişilerde, kendini gösterme, çalışma azmi sayesinde başarıya ulaşma konusunda güzel fırsatlar verecektir. Haritasında 25-27 derece aslan koç ve yay burcu ile 25-27 ikizlerde gezegenleri olanların şansı yüksek olmakla birlikte, bu sabit yıldızın gölge yönü yanlış ilişkiler, hırs ve kibir karşısında temkinli olunmalı.

Sağlık konusunda Corona Australis sabit yıldızı üzerindeki gezegen geçişleri, Mars Satürn karesi Covid dışında, kemik, diş, cilt hastalıklarıyla kalp sorunlarına neden olabilir.

22-25 Ağustos, 2 Eylül Dolunay, 10 Eylül Mars S pozisyonu bu konuları gündeme getirecek önemli tarihler.

Hilal Çetinkaya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir