18 KASIM YENİ AY

 

Bu yeni ay, kadersel yeni aylardan bir tanesi. Bunun nedeni Ağustostaki Güneş tutulmasının derecesini tetiklemesi ve 26 derece olan Algoloid derecesinde olması.

Anın yükseleni balık burcunda. Modern yöneticisi Neptün 12. Evde balıkta, klasik yöneticisi Jupiter akrepte. Her ikisi arasında 120 derecelik açı var.

Yeniay 8.evde akrepte. Anın yükseleni ile karmik tamlanma açısına sahip.

Yeni ay akrep burcunda. Yönetici gezegeni Mars, Satürn ile 60 lık yaparken Pluto ve Uranüs ile sert açılar yapıyor. 2.5 Yıldır yay burcunda olan Satürn ile olumlu açısı, oğlak burcuna geçmeden önce Satürn’ün yay seyrinde ağır sınav yaşayanların ama sadece bu sınavlardan başarılı olanların destekleneceğini gösteriyor. Aynı zamanda Venüs ve Jupiter’in kavuşumu da yine büyük fırsatların, başlangıçların, şansların işareti.

Ama akrepsel enerji iki ucu keskin bir bıçaktır. Dönüşüm yapması kesindir. Bu dönüşümler hak edişler oranında olacaktır. Satürn sınavlarını geçtiniz mi? O zaman büyük şans, fırsat, çözümler çıkacak karşınıza. Satrün yay sınavını geçemediyseniz dönüşümünüz yine olacak. Ama çok sert bir şekilde. Bu noktada yeni ayın diğer yöneticisi Pluto’nun, Uranüs ile olan sert açılarından dolayı, ani gelişen maddi kayıplar ve ilişkilerdeki kopuşlar, yıkımlar olabilir.

Akrepsel enerjinin yüksek olması, bu dönüşümün, bir çeşit küllerinden yeniden doğuşun hikayesi aslında. Küllerinden doğan Zümrüdü Anka kuşu gibi. Ama unutmamak lazım. Yeniden doğmak için, önce ölmek gerek.

Su grubu burçlarında , su grubunda önemli gezegenleri olanların haritalarında, kısıtlayıcı gezegen yerleşimleri yoksa daha şanslılar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir