17 EYLÜL BAŞAK YENİAYI

25 derece başak burcundaki yeniay düğümlere kare açıda, oğlaktaki stelyuma 120’ lik açı yapıyor. Olumlu gibi görünen ama zorlu etkiler barındıran bir gökyüzü var. Yeniay, 20 Haziran ve 5 Temmuz tutulmalarını harekette geçirecek etkilerden birisi.

21 Haziran’daki 0 derece yengeç burcundaki Güneş tutulması, kök bağlantılı olduğundan DNA üzerindeki mutasyonları başlatmıştı. Haziran tutulmasındaki sorunlu bir açı olan Mars Neptün kavuşumuna karşıt açıda gerçekleşen yeniay, başak vurgusu nedeniyle salgın hastalıklarla ilgili sorunların belirginleşeceğini gösteriyor.

Kasım 2019’daki Merkür tutulmasında Mars Terazi, 2020 Mart ayındaki oğlak transiti yaşadık. Şimdide 4 aylık retro koç burcu geçişi ile Corona Australis takım yıldızını bölgesini kareleyerek o zamandaki geçmiş etkileri geri getirecektir.

Ancak aslandaki Venüs’ün ay sonuna kadar sürecek Mars ve Chiron ile olumlu açısı bu etkinin ortaya çıkmasını bir süreliğine geciktirebilir. Bu da sinsi bir etki verecektir. Özellikle Venüs başak burcu geçişinden sonra yani Ekim ayının ilk haftasından itibaren hastalıkla yüzleşme dönemi başlıyor. Bu da sadece sağlık sorunlarını değil, toplumsal anlamda kısıtlanan sosyal yaşam nedeniyle ekonomik etkileri beraberinde getirecektir. Bunun yanında denizler ve sulardan gelebilecek sorunlara karşı dikkatli olunmalı.

Hilal Çetinkaya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir