13 Temmuz Güneş Tutulması

Ciddi bir tutulma döngüsüne giriyoruz. 13 Temmuz’daki Güneş tutulması, 27 Temmuz’daki Ay tutulması ve son olarak 11 Ağustos’daki Güneş tutulması. Bu üç göksel hareket birbirleri ile bağlantılı, birbirlerini tetikleyici, iç içe gelen olaylar silsilesinin tetik mekanizmalarını verecektir.

Tutulma 2 dakika 48 saniye sürecek olan 117 No’lu Saros döngüsüne sahip, parçalı bir tutulmadır. Bu da etkisini yaklaşık 2.5 yıl boyunca alttan alta süren parça parça gelişen olaylara sebebiyet verecek olduğunu gösteriyor.

Tutulma öncü burç olan yengeç burcuna oluyor. Bu nedenler olayları başlatıcı özelliği diğer tutulmalara göre daha baskın.

Yengeç karmada insan ruhunun derinliklerini temsil eder. Köklerimiz, ailemiz, bağlılıklarımız, sadakatımız ve güvensizliklerimizi ile alakalıdır.

20 Derecede yengeçteki tutulma Pluto’dan karşıt açı alıyor. Zaten direk bu açı bile tutulmanın ne kadar sert bir tutulma olduğunu gösteriyor. Gökyüzündeki Güneş Pluto karşıtlığı hayatı emen karanlığın göksel sembolizmidir. Baskı sertlik ve yok edicilik olarak tanımlanır. Manüple ederek asla geri dönüşü olmayan dönüşümlere neden olur. Çürüyenin yok olması, kanserli hücrenin tüm vücudu ele geçirip öldürmesi. Uyanma yoksa acı vardır. Pluto vardır.

Bu görünümün bir Yengeç burcundaki Güneş tutulması ile etkinleşmesi aile, anne, vatan, köklerimiz ile ilgili manpülatif, kriminal olaylar, sertlikler yaşanacağını, yengeç sembolikleri konusunda çürümüş olan her şeyin yok olup gideceğini gösteriyor. Güneş Pluto karşıtlıklarında dönüşüme karşı direnemezsiniz. Pluto’ya karşı gelemezsiniz. Yapacağınız tek şey kabullenmek ve mümkün olduğunda temkinli olmaktır.

Diğer bir görünüm kova burcundaki Retro Mars’ın GAD ile birlikte Uranüs’e kare yapması. Ani beklenmeyen, şartları hızlı değişen süpriz olumsuz olaylarla karşılaşabileceğiniz gösteriyor. Ani kazalar, yangınlar, tüp patlaması, uçak kazaları, ani kitlesel olaylar gibi durumlar söz konusu olabilir.

Tutulma Neptün ve Jüpiter’den olumlu açılar alarak büyük su üçgenini oluşturuyor Jüpiter Zuben el Genubi yıldızı ile kavuşmuş. Ayrıca Neptün Ankaa yıldızı kavuşumu var. Bu görünüm küllerinden yeniden doğmayı sembolize eder. Pluto’nun kendisi de Anka kuşu ile bağdaştırılır.

Ceres’in Neptün ile karşıtlığı ve Mars ile 150 lik açısı belirgin bir şekilde kadınların baskı altına gireceği, şiddet, taciz gibi olaylarla karşılaşacağı konusunu işaret ediyor. Kadın hakları ve özgürlüklerinde sıkıntılar oluşabilir. Bu dönemde kadın ve çocuk figürlerin temkin konusunda daha dikkatli olmaları gerekir.

Tutuluma retro Vesta’ya 150 lik açı yapıyor. Retro Neptün’e de kare yapan Yay burcundaki Retro Vesta, haritadaki ana gizli etkenlerden bir tanesi aslında. Yanlış inançlara, yanlış ideallere, yanlış hayallere kendini adamak, kendini kandırmak ve bunların sonuçları ile yüzleşmek anlamında gelir. İnançların, inandığımız değerlerin sorgulanacağı, bir dönem başlayacak. Kendimizle yüzleşmek en büyük dönüşümümüz olacaktır.

Apex de Merkür’ü olan, Pluto Neptün arasında YOD açı kalbı oluşuyor. Uranüsyen bir özelliğe sahip olduğu için Uranüs’ün konumu burada çok önemli. Uranüs zararlı olduğu boğa burcunda ve Retro Mars kovadan kare açı alıyor. Apex teki Merkür Sert ve otoriter aslan burcunda. Geçmişten birikmiş olan enerjilerin, kitlesel tepkilerin sert, baskıcı öfkeli söylemler ve eylemlere dönüşebileceğini gösteriyor.

Özellikle haritalarında yengeç, oğlak, koç, terazi burucunda önemli yerleşimleri olanlar bu konularda daha belirgin etkilenecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir